• USD = 26.87  / 27.24 
  • EUR = 28.73  / 29.51 
  • RUB = 0.44  / 0.48 
 +5°
Інформаційний портал "Стик"
 
 

Блог

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

Опубліковано: 01/07/2016 - 23:34
17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні вибори народних депутатів України. Серед цих округів і виборчий округ №85 з центром у місті Калуші. До складу округу входять місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони, частина Галицького району. Цікавим є те, що у виборчих перегонах у цьому окрузі візьмуть участь основні гравці осінніх виборів міського голови Івано-Франківська.

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Опубліковано: 14/02/2016 - 18:38
Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха Кирила(Гундяєва) в українських греко-католиків виникло чимало запитань. Майже миттєво свою реакцію стосовно «Спільної декларації», яку підписали Папа та Кирило висловив глава УГКЦ Блаженнійший Святослав(Шевчук) у своєму інтерв’ю, яке отримало назву «Зустріч, яка не відбулася?». Блаженніший пояснює декларацію, як наслідок зустрічі духовного світу, який уособлює Папа Франциск і світу політичного, у якому добре орієнтується Патріарх Кирило. Також, у статті Патріарх Святослав каже, що очікує на пояснення Апостольського Нунція Архієпископа Клаудіо Гуджеротті і вже менше як за добу у Патріаршому Соборі УГКЦ Нунцій намагається згладити резонанс, який викликала в Україні «Спільна декларація».

Заступник мера – депутат?

Опубліковано: 11/12/2015 - 02:28
Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або принаймні оскаржують.» Я не юрист, тому висловлю кілька думок стосовно того, чи може бути заступник міського голови(член виконкому, що працює на постійній основі) депутатом іншої місцевої ради. Отже, згідно українського законодавства заборонено:  - Мати два, або більше, представницькі мандати.  - Суміщати роботу на певних посадах з іншою роботою(діяльністю).  - Депутату ради бути членом виконкому тієї ж ради, крім секретаря.

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Опубліковано: 04/12/2015 - 14:06
Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в таксі і під час якої-небудь дурної російськомовної пісеньки, що лунає з програвача, кажете: «Який жах». У більшості випадків, таксист радісно підхопить тему і… почне говорити про погані дороги, або пробки, або владу. Не повірила їй. Перевірила. Направду так є…

Знищення місцевого самоврядування триває

Опубліковано: 27/11/2015 - 16:09
Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський» Закон про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо поіменних голосувань)  №2016а від 04.06.2015.  Отже, Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  «І. Частину третю статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1997, № 24, ст.170) викласти в такій редакції: «3. Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням.  Результати поіменного голосування підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".  На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії ради.» ІІ.  Цей Закон набирає чинності через два місяці після дня його опублікування.»   Що це означає на практиці:

Буває і таке…

Опубліковано: 23/11/2015 - 11:37
Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ: Місто-НВ, 2015. – 196 с.

М’ятний чай

Опубліковано: 18/11/2015 - 12:11
- Нащо ж ти ставиш горнятко на стіл? – вдавано сердито буркнула вона. – Я ж зробила тобі для цього спеціальну підставку. Диск, як вона його назвала, декупований? Техніка декупаж. Вічно вона щось таке віднайде-вигадає. Що колись було на тому диску? Улюблена музика? Старі фото? - Докторська дисертація, - розсміялася тоді вона.

СТРАХ

Опубліковано: 16/11/2015 - 13:13

Бій за Івано-Франківськ. Бліц-аналіз.

Опубліковано: 16/11/2015 - 12:54
Вражають масштаби фейсбучної істерики навколо перемоги Руслана Марцінківа на виборах міського голови Івано-Франківська. Зроблю невеликий бліц-аналіз. 1. Ще влітку Руслан Марцінків був одним із фаворитів виборчих перегонів. Тому на вибори від ВО «Свобода» пішов він, а не Олександр Сич. 2. Участь у виборах Ігоря Насалика, з ідеєю «безкоштовної медицини», сильно ослабила позиції основного конкурента Марцінківа - Олександра Шевченка.

Його життя

Опубліковано: 11/11/2015 - 18:06
Він з насолодою зробив ковток чаю. Кінець робочого дня. Кав’ярня, де він нарешті може спокійно посидіти і подивитися у вікно міста, яке готується до ночі. Мабуть, він мав би поспішати додому, де діти, дружина, пес і кіт. Мабуть, ось так він міг би сісти й у себе на веранді. Мабуть, і вдома усі дали б йому спокій, якби він захотів.

По трупах до мети...

Опубліковано: 10/11/2015 - 16:32
Все вказує на те, що найпростіший і найбезпечніший спосіб, щоб збагатитися - обікрасти бідного. І в зуби ніхто не дасть, не повідомить поліції, не подасть до суду. Розповіді про крадіжки через персонал українських дитячих будинків можна чути все частіше і частіше. Адже якщо діти "нічиї", то їхня власність, на думку декотрих, також спільна.

З життя Української Капели Бандуристів...

Опубліковано: 06/11/2015 - 12:17
24 жовтня у Торонто відбулася позачасова подія. Музика об'єднала два аспекти - історичний і сучасний. Створено простір, що об'єднав різні покоління. Мова про спільний концерт Руслани і Української Капели Бандуристів в Massey Hall. Унікальне саме поєднання "диких танців" з бандурою і хором. Артисти не розчарували. Емоційний вантаж, доданий до їхнього аранжування, оживив би навіть камінь, а самі митці висловили надію на те, що через такі злиття бандура набуде більшої популярності серед молодого покоління виконавців. Як сказала Руслана: "super cool".

Закон про місцеві вибори. Підсумки.

Опубліковано: 31/10/2015 - 00:09
Закон про місцеві вибори. Підсумки. Напишу тезами. 1. Різко зменшилася кількість бажаючих стати депутатами сільських та селищних рад. Причиною, крім зниження довіри до влади, стала і декларація про доходи, яку, для потенційного кандидата на сільського депутата, заповнити не легко. 2. Виборчі округи «нарізалися» під провладних кандидатів. 3. Норма про єдиний партійний виборчий фонд загнала значну частину передвиборчих фінансів у тінь. 4. На виборах міських, районних та обласних рад визначальну роль відігравала особистість кандидата, а не його партійність.

Партійні раби

Опубліковано: 23/10/2015 - 11:24
Рабів до Раю не пускають, Рабів ніколи не прощають! (Тарас Шевченко) Тут ви не побачите і не прочитаєте нічого нового, проте знайдете добре забуте старе. Сучасне рабство це зовсім ненасильницьке підпорядкування людини чи групи людей. У сучасному світі рабство можна віднайти у всьому і всюди. Зараз наскільки творчо і вишукано маніпулюють суспільством, що й не помічаємо, як стаємо рабами. Будь-яка залежність – це також своєрідна форма рабства.

У боротьбі за культуру!

Опубліковано: 12/10/2015 - 12:17
Нещодавно на Прикарпатті одного із кандидатів у сільські голови звинуватили у невихованості. Деякі селяни звернули увагу, що претендент не привітався із односельчанами. Посипалися балачки на кшталт, а це він ще не став головою, а вже не здоровкається з земляками.