• USD = 26.82  / 27.16 
  • EUR = 28.70  / 29.42 
  • RUB = 0.45  / 0.48 
 +8°
Інформаційний портал "Стик"
 
 

Андрій Карманський

Громадський діяч, член ВО "Батькіщина", депутат Надвірнянської районної ради  

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

Опубліковано: 02/07/2016 - 00:04
17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні вибори народних депутатів України. Серед цих округів і виборчий округ №85 з центром у місті Калуші. До складу округу входять місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони, частина Галицького району. Цікавим є те, що у виборчих перегонах у цьому окрузі візьмуть участь основні гравці осінніх виборів міського голови Івано-Франківська.

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Опубліковано: 14/02/2016 - 18:48
Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха Кирила(Гундяєва) в українських греко-католиків виникло чимало запитань. Майже миттєво свою реакцію стосовно «Спільної декларації», яку підписали Папа та Кирило висловив глава УГКЦ Блаженнійший Святослав(Шевчук) у своєму інтерв’ю, яке отримало назву «Зустріч, яка не відбулася?». Блаженніший пояснює декларацію, як наслідок зустрічі духовного світу, який уособлює Папа Франциск і світу політичного, у якому добре орієнтується Патріарх Кирило. Також, у статті Патріарх Святослав каже, що очікує на пояснення Апостольського Нунція Архієпископа Клаудіо Гуджеротті і вже менше як за добу у Патріаршому Соборі УГКЦ Нунцій намагається згладити резонанс, який викликала в Україні «Спільна декларація».

Заступник мера – депутат?

Опубліковано: 11/12/2015 - 03:02
Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або принаймні оскаржують.» Я не юрист, тому висловлю кілька думок стосовно того, чи може бути заступник міського голови(член виконкому, що працює на постійній основі) депутатом іншої місцевої ради. Отже, згідно українського законодавства заборонено:  - Мати два, або більше, представницькі мандати.  - Суміщати роботу на певних посадах з іншою роботою(діяльністю).  - Депутату ради бути членом виконкому тієї ж ради, крім секретаря.

Знищення місцевого самоврядування триває

Опубліковано: 27/11/2015 - 17:19
Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський» Закон про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо поіменних голосувань)  №2016а від 04.06.2015.  Отже, Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  «І. Частину третю статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1997, № 24, ст.170) викласти в такій редакції: «3. Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням.  Результати поіменного голосування підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".  На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії ради.» ІІ.  Цей Закон набирає чинності через два місяці після дня його опублікування.»   Що це означає на практиці:

Бій за Івано-Франківськ. Бліц-аналіз.

Опубліковано: 16/11/2015 - 12:58
Вражають масштаби фейсбучної істерики навколо перемоги Руслана Марцінківа на виборах міського голови Івано-Франківська. Зроблю невеликий бліц-аналіз. 1. Ще влітку Руслан Марцінків був одним із фаворитів виборчих перегонів. Тому на вибори від ВО «Свобода» пішов він, а не Олександр Сич. 2. Участь у виборах Ігоря Насалика, з ідеєю «безкоштовної медицини», сильно ослабила позиції основного конкурента Марцінківа - Олександра Шевченка.

Закон про місцеві вибори. Підсумки.

Опубліковано: 31/10/2015 - 00:22
Закон про місцеві вибори. Підсумки. Напишу тезами. 1. Різко зменшилася кількість бажаючих стати депутатами сільських та селищних рад. Причиною, крім зниження довіри до влади, стала і декларація про доходи, яку, для потенційного кандидата на сільського депутата, заповнити не легко. 2. Виборчі округи «нарізалися» під провладних кандидатів. 3. Норма про єдиний партійний виборчий фонд загнала значну частину передвиборчих фінансів у тінь. 4. На виборах міських, районних та обласних рад визначальну роль відігравала особистість кандидата, а не його партійність.

Закон про місцеві вибори. Остаточна редакція.

Опубліковано: 07/08/2015 - 16:33
Президент Порошенко, 6 серпня 2015 року, підписав «Закон про місцеві вибори». Вже традиційно для сучасної влади, остаточну версію закону, навіть після голосування у Верховній Раді, писали на Банковій і оприлюднили через 3 тижні після голосування у ВРУ.  У результаті, українцям пропонують зіграти виборчу лотерею і обрати за сумнівною, гібридною системою місцевих депутатів, на плечі яких буде покладена ціла низка непопулярних реформ і яких, уже через 2 роки, змінять нові, обрані, ймовірно, вже за іншими правилами, політики.   Не буду ще раз описувати всі деталі і приділю увагу тільки «ноу-хау» від Банкової.

Cherchez la femme, або новий «Закон про місцеві вибори».

Опубліковано: 15/07/2015 - 03:45
14 липня 2015 року Верховна Рада прийняла в цілому «Закон про місцеві вибори» №2831-3 від 28.05.2015.   До другого читання було внесено цілий ряд поправок, які дещо покращили прийнятий за основу проект.   Спробую коротко описати важливі, на мою думку, норми нового закону.   Найперше, слід зазначити, що місцеві ради обиратимуться на 2 роки, що передбачено проектом змін до конституції, які ймовірно будуть прийняті.

Місцеві вибори 2015 - вибори з елементами лотереї.

Опубліковано: 19/06/2015 - 11:36
Верховна Рада прийняла за основу «Проект Закону про місцеві вибори  №2831-3 від 28.05.2015.».   Проектом передбачено:   1. Одномандатні мажоритарні вибори до сільських, селищних рад, на посади сільських, селищних, міських голів та старост. 2. Вибори за пропорційною виборчою системою з преференціями(багатомандатні з елементами мажоритарних) до міських, районних та обласних рад. 3. Вибори мерів міст до 90 тис. виборців в один тур. 4. Вибори мерів міст від 90 тис. виборців в два тури. 5. Скорочення кількості депутатів місцевих рад. 6. Виборча компанія 50 днів. 7. Бар’єр для партій 5% для блоків 7%.

Раша гудбай

Опубліковано: 31/01/2015 - 15:46
Порошенко підписав УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 40/2015 Про додаткові заходи щодо забезпечення проведення часткової мобілізації у 2015 році.  В тексті указу зазначено наступне:  «За результатами робочої зустрічі Президента України з членами Кабінету Міністрів України, головами обласних, Київської міської державних адміністрацій, яка відбулася 14 січня 2015 року, постановляю: 1. Кабінету Міністрів України невідкладно: ... 2) опрацювати питання щодо законодавчого врегулювання порядку виїзду за кордон громадян України, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, та за результатами внести в установленому порядку відповідні пропозиції;»   Які наслідки може мати такий указ:

Президент по акції

Опубліковано: 13/09/2014 - 00:31
Президент по акції. 15 вересня мине перші 100 днів президентства Петра Порошенка, політика, який зумів об’єднати навколо себе більшість українців і впевнено перемогти у 1-му турі виборів під час війни. Обираючи Порошенка українці голосували за мир, за закінчення революції, за стабільність, суверенітет і неподільність країни.

Вибори 26 жовтня

Опубліковано: 27/07/2014 - 16:22
Вибори 26 жовтня. Що означають?   24 липня в Україні, де-факто, стартувала виборча кампанія. З цього дня більшість політиків України перетворилася на популістів. Причина одна – українці голосують за тих, хто більше і краще обіцяє.   В умовах війни популізм – це злочин, а відсутність сильної влади – це державна зрада. Але це не зупинило Президента у його бажанні отримати більш лояльну/підконтрольну Верховну Раду, що за чинною Конституцією означає отримання такого самого(підконтрольного) Прем’єр-міністра.(Чомусь на думку спала аналогія з Азаровим, але то таке).

Удар по Києву, або про що говорять вибори до Київради

Опубліковано: 06/06/2014 - 00:06
Травневі вибори до Київради можна розглядати, як прототип майбутніх місцевих та парламентських виборів. За попередніми даними беззаперечну перемогу на цих виборах здобула партія УДАР – отримавши 78 з 120 мандатів.     7 мандатів здобула «Радикальна партія Олега Ляшка», 6 - ВО «Свобода»,  5 – «Самопоміч», по 3 - ВО «Батьківщина», «Громадянська Позиція» та партія «Нове життя», 2 – «Єдність» та «Демократичний Альянс». Крім того, до Київради увійшло 9 самовисуванців та 2 представники «Демократичної партії  України».

Розстановка сил напередодні позачергових президентських виборів

Опубліковано: 23/02/2014 - 20:25
Призначення позачергових президентських виборів на 25 травня 2014 року означає, що перемогу на них буде святкувати хтось із добре розкручених політиків, оскільки для виведення нових імен часу відверто мало. Крім того для цього потрібен величезний фінансовий ресурс.   Тому вважаю, що переможцем може стати хтось із п’яти наступних кандидатів.

Пробуджені кров'ю

Опубліковано: 19/02/2014 - 19:00
Майже три місяці більшість світлих, патріотичних умів українського народу сподівалися, що політичну кризу вдасться подолати шляхом діалогу та мирного протесту.    Політики намагалися не акцентувати увагу людей на регулярних побоїщах, які влаштовувала влада починаючи з 30 листопада 2013 року. Навіть після прицільних пострілів 22 січня жевріла надія на мирне вирішення конфлікту ціною, як це не цинічно звучить, «малої крові».   18 лютого  хтось віддав наказ втопити країну в крові. Історія покаже, за чиєю вказівкою лунали постріли і вибухи не сертифікованих гранат, за чиєю вказівкою палили автомобілі і калічили та вбивали людей, але вже сьогодні зрозуміло, що всю повноту відповідальності за події в країні несе гарант Конституції, головнокомандуючий ЗСУ, наділений колосальними повноваженнями Віктор Янукович.

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні вибори народних депутатів України. Серед цих округів і виборчий округ №85 з центром у місті Калуші. До складу округу входять місто...

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха Кирила(Гундяєва) в українських греко-католиків виникло чимало запитань. Майже миттєво свою реакцію стосовно «Спільної декларації...

Заступник мера – депутат?

Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або принаймні оскаржують.» Я не юрист, тому висловлю кілька думок стосовно того, чи може бути заступник міського голови(член...

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в таксі і під час якої-небудь дурної російськомовної пісеньки, що лунає з програвача, кажете: «Який жах». У більшості...

Знищення місцевого самоврядування триває

Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський» Закон про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо поіменних голосувань...

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ: Місто-НВ, 2015. – 196 с.