Президент по акції

Опубліковано:

Президент по акції.

15 вересня мине перші 100 днів президентства Петра Порошенка, політика, який зумів об’єднати навколо себе більшість українців і впевнено перемогти у 1-му турі виборів під час війни.

Обираючи Порошенка українці голосували за мир, за закінчення революції, за стабільність, суверенітет і неподільність країни.

Але давайте повернемося до подій, які передували травневим виборам.

Сьогодні можна з впевненістю говорити, що і Майдан без політиків, і побиття студентів, і газо-світло-шумові зіткнення на Грушевського організувала антипрезидентська частина тогочасної влади. Доказів цьому більше аніж достатньо, але тогочасна опозиція, на яку організатори покладали великі надії, з різних причин не змогла взяти під контроль події у Києві. Тому заколотники у ПР всіляко розпалювали революційні настрої у суспільстві, в той час, як опозиційне тріо, згадуючи популярний мультфільм часів революції, ходило на переговори.

Ситуація постійно загострювалася, мільйони самовіддано стояли на Майдані і з надією дивилися на Захід, бо тріо відверто не справлялося з отриманими від Майдану дорученнями.

Аналізуючи спілкування з Заходом можна помітити деякі цікаві тенденції. США для себе обрали Арсеній Яценюк та Петро Порошенко, проросійську Німеччину активно і регулярно відвідував Віталій Кличко, Немиря і Тарасюк зосередилися на інституціях ЄС.

Саме після візиту провідних американських політиків до Києва, на політичну арену все частіше почав виходити найобережніший опозиціонер Петро Порошенко, який не просто ніколи відкрито не критикував режим Віктора Януковича, але й був тривалий час членом його команди.

Петро Порошенко – безперечно видатна і сильна особистість, яка пройшла довгий і не простий шлях до політичного Олімпу. Про його президентські амбіції активно заговорили у 2013 році, коли Порошенко добивався статусу єдиного опозиційного кандидата у мери Києва. Тоді вперше заговорили і про комбінацію Кличко – президент, Порошенко – мер. Але вже тоді було зрозуміло, що у Кличка буде один єдиний шанс стати керівником країни в той час, як Порошенко грає довгу і багатоходову партію, яка передбачала участь у президентських перегонах 2015-2020-2025 років.

І от у січні 2014-го в соціологічні дослідження почали включати і Петра Порошенка, який, якщо вірити цим дослідженням, стрімко набирав популярність. Про достовірність досліджень того періоду говорити важко, оскільки, дивним чином, Петро Олексійович зміг добитися прихильності багатьох неупереджених і об’єктивних раніше соціологічних компаній і громадських активістів. Люди, які завжди були взірцем об’єктивності і чесності почали ненав’язливо гнути лінію підтримки нового, адекватного з їх точки зору кандидата у Президенти(і дійсно, для багатьох експертів думка про те, що президентом України може стати Віталій Кличко була неприємною).

У лютому Порошенко відмовився йти у нову владу і брати на себе відповідальність за країну у найнебезпечніший для неї період, причина була зрозуміла, Петро Олексійович не хотів втрачати рейтинг перед Президентською кампанією. Не пішов Порошенко і на дебати з претендентом №2, мабуть, теж не захотів ризикувати, та й соціологічні ігри показували свою ефективність.

Геніальні політтехнологи Порошенка зуміли продати українському народу Президента за принципом акції, суть якої можна описати наступним чином – тільки сьогодні і тільки у першому турі, ви можете зупинити війну і отримати сильного і рішучого Президента, поспішайте проголосувати, бо інакше буде пізно.

Люди проголосували, але чи виправдав їх надії «акційний» Президент?

Через 100 днів при владі можна сказати, що підтримка Порошенка залишається дуже високою, хоча заполітизоване українське суспільство добре усвідомлює, що у нього немає вибору, бо новий Майдан просто означатиме остаточну втрату країни.

Що ж за 100 днів зробив Порошенко?

Розпочав реформи? Закінчив війну за тиждень? Ратифікував угоду про асоціацію з ЄС? Провів Люстрацію? Забезпечив армію? Повернув Крим? Очистив владу? Покарав винних за злочини на Майдані? Покарав продажних зрадників-генералів? Взяв на себе персональну відповідальність за ситуацію в країні? Ввів воєнний стан? Провів парад? Зруйнував коаліцію? Призначив перевибори? Обвалив гривню? Проводив перемовини з терористами? Втратив Донбас?

Відповіді на ці питання має дати не звіт Президента, а український народ на виборах 26 жовтня 2014 року.

Блоги

mm
Андрій Карманський

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха

mm
Ольга Деркачова

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в

mm
Ольга Деркачова

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ:

mm
Ольга Деркачова

М’ятний чай

- Нащо ж ти ставиш горнятко на стіл? – вдавано сердито

mm
Ольга Деркачова

СТРАХ

mm
Андрій Карманський

Бій за Івано-Франківськ. Бліц-аналіз.

Вражають масштаби фейсбучної істерики навколо перемоги Руслана