• USD = 26.82  / 27.16 
  • EUR = 28.70  / 29.42 
  • RUB = 0.45  / 0.48 
 +8°
Інформаційний портал "Стик"
 
 

Закон про місцеві вибори. Підсумки.

Опубліковано: 31/10/2015 - 00:09

Закон про місцеві вибори. Підсумки.

Напишу тезами.

1. Різко зменшилася кількість бажаючих стати депутатами сільських та селищних рад. Причиною, крім зниження довіри до влади, стала і декларація про доходи, яку, для потенційного кандидата на сільського депутата, заповнити не легко.

2. Виборчі округи «нарізалися» під провладних кандидатів.

3. Норма про єдиний партійний виборчий фонд загнала значну частину передвиборчих фінансів у тінь.

4. На виборах міських, районних та обласних рад визначальну роль відігравала особистість кандидата, а не його партійність.

5. Багато населених пунктів взагалі не будуть представлені у районних та обласних радах і водночас деякі населені пункти, особливо невеликі, будуть мати кілька депутатів.

6. Влада активно використовувала адмінресурс, прихований підкуп і агітування посадовими особами під час виконання ними їх безпосередніх обов’язків.

7. Активно поширювалися міфи спрямовані на зниження явки. Найпопулярніший: «Візьмеш участь у виборах – мобілізують».

8. Бюлетені друкувалися на приватних друкарнях без організації належної безпеки.

9. Формат бюлетенів був вкрай незручний, важлива інформація була «схована» за повними назвами партійних організацій. Виборець найперше бачив список із «надцяти» обласних, районних чи міських партійних організацій, а вже потім реальні прізвища.

10. На дільницях не було інформації ні про партії, ні про кандидатів.

11. Низька явка значно збільшила ефективність «каруселі» та вкидань.

12. Деякі політичні сили відслідковували дані про людей, які працюють за межами України, з метою організації «каруселі».

13. Члени виборчих комісій не були навчені та підготовлені належним чином.

14. «Псування» бюлетенів стало найпоширенішою фальсифікацією після завершення підрахунку голосів.

15. Внутрішньопартійна боротьба стала причиною затягування підрахунку.

16. Скорочення кількості депутатів у місцевих радах ставить під загрозу їх роботу та наявність кворуму під час засідань.

17. Політична реклама у національних ЗМІ суттєво вплинула на результати місцевих виборів.

Можу припустити, що цей закон стане «одноразовим» і наступні вибори відбудуться за іншими правилами, а наслідки чинного українці будуть пожинати щонайменше два роки.

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні вибори народних депутатів України. Серед цих округів і виборчий округ №85 з центром у місті Калуші. До складу округу входять місто...

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха Кирила(Гундяєва) в українських греко-католиків виникло чимало запитань. Майже миттєво свою реакцію стосовно «Спільної декларації...

Заступник мера – депутат?

Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або принаймні оскаржують.» Я не юрист, тому висловлю кілька думок стосовно того, чи може бути заступник міського голови(член...

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в таксі і під час якої-небудь дурної російськомовної пісеньки, що лунає з програвача, кажете: «Який жах». У більшості...

Знищення місцевого самоврядування триває

Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський» Закон про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо поіменних голосувань...

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ: Місто-НВ, 2015. – 196 с.