Знищення місцевого самоврядування триває

Опубліковано:

Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський» Закон про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо поіменних голосувань)  №2016а від 04.06.2015. 

Отже, Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: 
«І. Частину третю статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1997, № 24, ст.170) викласти в такій редакції:
«3. Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням.  Результати поіменного голосування підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".  На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії ради.»
ІІ.  Цей Закон набирає чинності через два місяці після дня його опублікування.»
 
Що це означає на практиці:

 
1. Всі сільські і селищні ради мають створити власні офіційні сайти(можливо буде розроблений загальний шаблон).
 
2. Існуючі сайти міських, районних та обласних рад треба буде змінити, або розробити нові.
 
3. У радах де відсутні електронні системи підрахунку голосів, а це майже всі районні, сільські, селищні і міські ради їх голова, чи голова лічильної комісії, буде десятки разів впродовж сесійного засідання перечитувати список всіх депутатів і проводити підрахунок. Це значно збільшить тривалість засідання.
 
4. Апарати рад будуть вручну вносити дані голосувань на сайти, що може привести до великої кількості помилок при такому внесенні.
 
5. Без автоматизації з часом процедура поіменного голосування може перетворитися на чисто формальну: «Хто «проти» і «утримався», скажіть прізвища, всі інші «за».
 
Для того, щоб автоматизувати процес підрахунку  треба створити універсальну систему(назву її «Місцева рада»), при цьому її  можна втілити і за допомогою планшетних комп’ютерів чи навіть мобільних телефонів. Коли на планшет встановлюється програмне забезпечення для голосування, яке синхронізується з серверами системи «Місцева рада». Крім того, в разі закупівлі планшетів для депутатів, на них можна надсилати і матеріали сесії, що зменшить витрати рад  пов’язані з друком сесійних матеріалів.
 
Однак у пояснювальній записці до законопроекту написано: «Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.». Тобто або автоматизація коштом місцевих бюджетів, або звичайний популізм з можливою прихованою корупцією, коли закупівлю обладнання, розробку та обслуговування сайтів, їх розміщення(хостінг), навчання персоналу рад, буде робити якась компанія «Х», якій всі місцеві ради регулярно платитимуть за «сервіс».
 
Якщо Президент підпише цей законопроект, то вже весною місцеве самоврядування в Україні буде мати ще один головний біль.

Блоги

mm
Андрій Карманський

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні

mm
Андрій Карманський

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха

mm
Андрій Карманський

Заступник мера – депутат?

Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або

mm
Ольга Деркачова

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в

mm
Андрій Карманський

Знищення місцевого самоврядування триває

Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський»

mm
Ольга Деркачова

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ: