• USD = 26.82  / 27.16 
  • EUR = 28.70  / 29.42 
  • RUB = 0.45  / 0.48 
 +8°
Інформаційний портал "Стик"
 
 

Заступник мера – депутат?

Опубліковано: 11/12/2015 - 02:28

Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або принаймні оскаржують.» Я не юрист, тому висловлю кілька думок стосовно того, чи може бути заступник міського голови(член виконкому, що працює на постійній основі) депутатом іншої місцевої ради.

Отже, згідно українського законодавства заборонено:

 - Мати два, або більше, представницькі мандати.

 - Суміщати роботу на певних посадах з іншою роботою(діяльністю).

 - Депутату ради бути членом виконкому тієї ж ради, крім секретаря.

Тепер почитаємо, що ж пише закон і спробуємо вловити найперше дух закону.

У статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сказано:

«7. На осіб, які входять до складу виконавчого комітету ради і працюють у ньому на постійній основі, поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені цим Законом для сільського, селищного, міського голови.»

У мене складається враження, що законодавець має на увазі роботу, бо пише працюють на постійній основі і не можуть суміщати з іншою роботою, але давайте таки почитаємо які саме обмеження сумісності встановлені для міського голови.

У статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сказано:

«4. Сільський, селищний, міський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.».

«Міський голова не може бути депутатом будь-якої ради» - згоден, бо він має представницький мандат  голови і не може поєднувати його з мандатом депутата, в той час, коли його, затверджені радою, заступники такого представницького мандату не мають, бо їх не обрано шляхом прямого волевиявлення виборців, а затверджено радою, за пропозицією міського голови.

У цьому ж законі(стаття 51) є пряма заборона депутату бути членом виконкому, але вона стосується тільки депутатів відповідної ради.

«9. До складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради.».

Тепер до логіки нещодавнього рішення суду, якщо об’єднати, написане вище, то вийде: «Член виконавчого комітету, який працює на постійній основі, крім секретаря, не може бути депутатом жодної ради» .

Якщо керуватися духом закону, тоді: «Член виконавчого комітету, який працює на постійній основі, як і  секретар, не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.» .

Ясність, який з двох варіантів вірний і чому, можуть внести або зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  прийняті Верховною Радою, або рішення Конституційного Суду, аналогічне рішенню стосовно того, що голова РДА, ОДА може бути депутатом місцевої ради.

P.S. «Буду вдячний за коментарі професійних правників».

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні вибори народних депутатів України. Серед цих округів і виборчий округ №85 з центром у місті Калуші. До складу округу входять місто...

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха Кирила(Гундяєва) в українських греко-католиків виникло чимало запитань. Майже миттєво свою реакцію стосовно «Спільної декларації...

Заступник мера – депутат?

Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або принаймні оскаржують.» Я не юрист, тому висловлю кілька думок стосовно того, чи може бути заступник міського голови(член...

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в таксі і під час якої-небудь дурної російськомовної пісеньки, що лунає з програвача, кажете: «Який жах». У більшості...

Знищення місцевого самоврядування триває

Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський» Закон про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо поіменних голосувань...

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ: Місто-НВ, 2015. – 196 с.