Заступник мера – депутат?

Опубліковано:

Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або принаймні оскаржують.» Я не юрист, тому висловлю кілька думок стосовно того, чи може бути заступник міського голови(член виконкому, що працює на постійній основі) депутатом іншої місцевої ради.

Отже, згідно українського законодавства заборонено:

 – Мати два, або більше, представницькі мандати.

 – Суміщати роботу на певних посадах з іншою роботою(діяльністю).

 – Депутату ради бути членом виконкому тієї ж ради, крім секретаря.

Тепер почитаємо, що ж пише закон і спробуємо вловити найперше дух закону.

У статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сказано:

«7. На осіб, які входять до складу виконавчого комітету ради і працюють у ньому на постійній основі, поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені цим Законом для сільського, селищного, міського голови.»

У мене складається враження, що законодавець має на увазі роботу, бо пише працюють на постійній основі і не можуть суміщати з іншою роботою, але давайте таки почитаємо які саме обмеження сумісності встановлені для міського голови.

У статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сказано:

«4. Сільський, селищний, міський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.».

«Міський голова не може бути депутатом будь-якої ради» – згоден, бо він має представницький мандат  голови і не може поєднувати його з мандатом депутата, в той час, коли його, затверджені радою, заступники такого представницького мандату не мають, бо їх не обрано шляхом прямого волевиявлення виборців, а затверджено радою, за пропозицією міського голови.

У цьому ж законі(стаття 51) є пряма заборона депутату бути членом виконкому, але вона стосується тільки депутатів відповідної ради.

«9. До складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради.».

Тепер до логіки нещодавнього рішення суду, якщо об’єднати, написане вище, то вийде: «Член виконавчого комітету, який працює на постійній основі, крім секретаря, не може бути депутатом жодної ради» .

Якщо керуватися духом закону, тоді: «Член виконавчого комітету, який працює на постійній основі, як і  секретар, не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.» .

Ясність, який з двох варіантів вірний і чому, можуть внести або зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  прийняті Верховною Радою, або рішення Конституційного Суду, аналогічне рішенню стосовно того, що голова РДА, ОДА може бути депутатом місцевої ради.

P.S. «Буду вдячний за коментарі професійних правників».

Блоги

mm
Андрій Карманський

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні

mm
Андрій Карманський

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха

mm
Андрій Карманський

Заступник мера – депутат?

Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або

mm
Ольга Деркачова

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в

mm
Андрій Карманський

Знищення місцевого самоврядування триває

Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський»

mm
Ольга Деркачова

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ: