Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Опубліковано:

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха Кирила(Гундяєва) в українських греко-католиків виникло чимало запитань.

Майже миттєво свою реакцію стосовно «Спільної декларації», яку підписали Папа та Кирило висловив глава УГКЦ Блаженнійший Святослав(Шевчук) у своєму інтерв’ю, яке отримало назву «Зустріч, яка не відбулася?».

Блаженніший пояснює декларацію, як наслідок зустрічі духовного світу, який уособлює Папа Франциск і світу політичного, у якому добре орієнтується Патріарх Кирило.

Також, у статті Патріарх Святослав каже, що очікує на пояснення Апостольського Нунція Архієпископа Клаудіо Гуджеротті і вже менше як за добу у Патріаршому Соборі УГКЦ Нунцій намагається згладити резонанс, який викликала в Україні «Спільна декларація».

Особисто у мене склалося враження, що Архієпископ Клаудіо виправдовувався, за ту образу, яку угледіли в тексті декларації деякі вірні УГКЦ. Зокрема він сказав наступні слова: «Те, що люди будуть пам’ятати, це є обійми і обійми є святою річчю, але ви скажете, що навіть Юда поцілував Ісуса Христа, але потім зрадив, але часом усі ми є маленькими зрадниками».

То чи можна вважати, що Кремль добився свого і тепер ще багато років УГКЦ буде пожинати наслідки «європейської толерантності» католицької церкви?

Думаю ні. На мою думку документ може стати каталізатором до об’єднання українських церков у Єдину помісну церкву.

І те, що Кирилу вдалося отримати підпис Папи під тезами, які зачіпають почуття вірних найбільшої греко-католицької церкви світу, це чергова стратегічна помилка Кремля, яка може привести до не тільки до створення потужної помісної церкви, але й до суттєвого обмеження впливу УПЦ МП.

 

 

Блоги

mm
Андрій Карманський

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні

mm
Андрій Карманський

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха

mm
Андрій Карманський

Заступник мера – депутат?

Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або

mm
Ольга Деркачова

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в

mm
Андрій Карманський

Знищення місцевого самоврядування триває

Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський»

mm
Ольга Деркачова

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ: