Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Опубліковано:

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха Кирила(Гундяєва) в українських греко-католиків виникло чимало запитань.

Майже миттєво свою реакцію стосовно «Спільної декларації», яку підписали Папа та Кирило висловив глава УГКЦ Блаженнійший Святослав(Шевчук) у своєму інтерв’ю, яке отримало назву «Зустріч, яка не відбулася?».

Блаженніший пояснює декларацію, як наслідок зустрічі духовного світу, який уособлює Папа Франциск і світу політичного, у якому добре орієнтується Патріарх Кирило.

Також, у статті Патріарх Святослав каже, що очікує на пояснення Апостольського Нунція Архієпископа Клаудіо Гуджеротті і вже менше як за добу у Патріаршому Соборі УГКЦ Нунцій намагається згладити резонанс, який викликала в Україні «Спільна декларація».

Особисто у мене склалося враження, що Архієпископ Клаудіо виправдовувався, за ту образу, яку угледіли в тексті декларації деякі вірні УГКЦ. Зокрема він сказав наступні слова: «Те, що люди будуть пам’ятати, це є обійми і обійми є святою річчю, але ви скажете, що навіть Юда поцілував Ісуса Христа, але потім зрадив, але часом усі ми є маленькими зрадниками».

То чи можна вважати, що Кремль добився свого і тепер ще багато років УГКЦ буде пожинати наслідки «європейської толерантності» католицької церкви?

Думаю ні. На мою думку документ може стати каталізатором до об’єднання українських церков у Єдину помісну церкву.

І те, що Кирилу вдалося отримати підпис Папи під тезами, які зачіпають почуття вірних найбільшої греко-католицької церкви світу, це чергова стратегічна помилка Кремля, яка може привести до не тільки до створення потужної помісної церкви, але й до суттєвого обмеження впливу УПЦ МП.

 

 

Блоги

Мирон Дмитрик

Переверніть вже того човна до бісової матері!

Коли я чую "Не розхитуйте човен" чи "Не діліть українців" як

mm
Андрій Карманський

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха

mm
Ольга Деркачова

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в

mm
Ольга Деркачова

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ:

mm
Ольга Деркачова

М’ятний чай

- Нащо ж ти ставиш горнятко на стіл? – вдавано сердито

mm
Ольга Деркачова

СТРАХ