• USD = 26.82  / 27.16 
  • EUR = 28.70  / 29.42 
  • RUB = 0.45  / 0.48 
 +8°
Інформаційний портал "Стик"
 
 

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

Опубліковано: 01/07/2016 - 23:34

17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні вибори народних депутатів України.

Серед цих округів і виборчий округ №85 з центром у місті Калуші. До складу округу входять місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони, частина Галицького району.

Цікавим є те, що у виборчих перегонах у цьому окрузі візьмуть участь основні гравці осінніх виборів міського голови Івано-Франківська.

 Отже головні дійові особи.

1. Насалик Сергій Степанович(БПП) - Рогатинський міський голова, рідний брат міністра енергетики та вугільної промисловості України, екс-міського голови Калуша Ігоря Насалика.

Сергій Насалик може розраховувати на адміністративний ресурс партії влади, на підтримку лояльних до брата виборців, які у 2014 році віддали йому 51 569 голосів(52,05%) та ВІП агітаторів та політтехнологів БПП.

2. Шевченко Віктор Леонідович(УКРОП) – рідний брат народного депутата Олександра Шевченка.

Кампанія базується на фінансовому та медійному ресурсі групи Приват. Елементами агітації є «безкоштовні» поїздки виборців до ГК «Буковель», робота call-центру, прихована агітація засобами телеканалу 1+1. Крім того у розпорядженні Віктора Шевченка буде потужний виборчий штаб брата, який вміє робити вибори і досягати результату. У Шевченка будуть чіткі і достовірні дані соціологічних досліджень та екзіт-полів, що дозволить впливати на результат виборів навіть в день голосування.

3. Сікора Ольга Мирославівна (ВО «Батьківщина») – екс-народний депутат від цього округу, зараз депутат Калуської районної ради.

Ольга Сікора розраховує найперше на виборця відданого ВО «Батьківщина», який навіть у найгіршій для «Батьківщини» виборчій кампанії 2014 року, віддав Сікорі 11 176 голосів(11,28%). Раніше у 2012 році Ольга Мирославівна у статусі єдиного кандидата від опозиції перемогла у даному окрузі з результатом 50 199 голосів(54,61%).

Вагомий вплив на результат кампанії Сікори буде мати підтримка віп-агітаторів Батьківщини Юлії Тимошенко, Надії Савченко та інших.

4. Тебешевська Оксана Степанівна(ВО «Свобода») – депутат Івано-Франківської обласної ради.

Оксана Степанівна має у своєму розпорядженні потужну агітаційну машину ВО «Свобода», яка довела на останніх місцевих виборах свою ефективність.

Про те, що на перемогу на батьківщині Степана Бандери ВО «Свобода» дуже сильно розраховує свідчить і те, що потенційними кандидатами від політсили у цьому окрузі називали і Олега Тягнибока, і Руслана Кошулинського. Однак лідери Свободи на округ не пішли і довірили цю місію пані Тебешевській, яка на виборах до обласної ради показала середній результат 1854 голосів (28,35%). Тим не менше на фініші кампанії підтримка віпів Свободи у Оксани Степанівни буде.

Інші кандидати будуть виконувати роль статистів перегонів або технічних кандидатів, причому вже зараз можна зробити висновок, що серед них є і «інформаційні кілери», які будуть працювати на пониження рейтингу опонентів і кандидати для забезпечення більшості у виборчих комісіях.

Важливі чинники для перемоги:

1. Мобілізація власного виборця. Те що вибори відбуваються в середині літа і не мають загальнонаціонального резонансу ймовірно стане причиною невисокої явки. Можна припустити, десь на рівні 30%. Тому перемогу здобуде той хто приведе власного виборця на дільниці. На жаль, для цього можуть бути застосовані і підкуп, і довіз, і карусель, і голосування за заробітчан і т.п.

2. Статус єдиного кандидата від кількох політичних сил. Найперше актуально для кандидатів від «Батьківщини» та «Свободи». Якщо вони порозуміються між собою та заручаться підтримкою кандидатів від РПЛ, НРУ та «Сили Людей» - то шанси на перемогу в єдиного кандидата значно зростуть.

3. Правильний інформаційний меседж, який зачепить виборця «за живе» і стимулює його взяти участь у голосуванні.

4. Контроль за роботою виборчих комісій. Недопущення фальсифікацій у процесі голосування та підрахунку голосів.

Резюме.

В калуському окрузі ми побачимо продовження протистояння між групою Приват і БПП. Чи повториться на окрузі «Івано-Франківський сценарій», коли в результаті війни кланів перемогу здобула третя сторона, сказати важко.
Вибори в ОВО№85 стануть репетицією майбутніх парламентських виборів в умовах заходу України.

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні вибори народних депутатів України. Серед цих округів і виборчий округ №85 з центром у місті Калуші. До складу округу входять місто...

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха Кирила(Гундяєва) в українських греко-католиків виникло чимало запитань. Майже миттєво свою реакцію стосовно «Спільної декларації...

Заступник мера – депутат?

Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або принаймні оскаржують.» Я не юрист, тому висловлю кілька думок стосовно того, чи може бути заступник міського голови(член...

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в таксі і під час якої-небудь дурної російськомовної пісеньки, що лунає з програвача, кажете: «Який жах». У більшості...

Знищення місцевого самоврядування триває

Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський» Закон про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо поіменних голосувань...

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ: Місто-НВ, 2015. – 196 с.