• USD = 26.50  / 26.81 
  • EUR = 28.36  / 29.07 
  • RUB = 0.44 / 0.48 
 +1°
Інформаційний портал "Стик"
 
 

Юліта Махун

По трупах до мети...

Опубліковано: 10/11/2015 - 16:32
Все вказує на те, що найпростіший і найбезпечніший спосіб, щоб збагатитися - обікрасти бідного. І в зуби ніхто не дасть, не повідомить поліції, не подасть до суду. Розповіді про крадіжки через персонал українських дитячих будинків можна чути все частіше і частіше. Адже якщо діти "нічиї", то їхня власність, на думку декотрих, також спільна.

З життя Української Капели Бандуристів...

Опубліковано: 06/11/2015 - 12:17
24 жовтня у Торонто відбулася позачасова подія. Музика об'єднала два аспекти - історичний і сучасний. Створено простір, що об'єднав різні покоління. Мова про спільний концерт Руслани і Української Капели Бандуристів в Massey Hall. Унікальне саме поєднання "диких танців" з бандурою і хором. Артисти не розчарували. Емоційний вантаж, доданий до їхнього аранжування, оживив би навіть камінь, а самі митці висловили надію на те, що через такі злиття бандура набуде більшої популярності серед молодого покоління виконавців. Як сказала Руслана: "super cool".

Українець, що підкорив racing world

Опубліковано: 29/09/2015 - 19:06
Що спільного у TWR USA/Jaguar, Nissan Performance Technology, Risi Competizione, Tafel Racing? У всіх цих брендів Петер Качмар (P.K) був головним інженером автомобіля Но.1.(…) Безумовно, Петер є одним з найкращих у цьому виді спорту. Сьогодні він вже не з нами - помер місяць тому. Петер був відомим у цілому світі в середовищі, яке має стосунок до перогонів. Про нього писали в книгах і газетах. Не знали його лиш свої - українці.

Вільність має різне обличчя...

Опубліковано: 27/08/2015 - 12:36
Кілька днів тому я була свідком церемонії надання канадського громадянства групі людей з усього світу. 86 осіб різної раси, віку, статі, релігійних переконань, політичних погладів. 86 облич і кожне з них як обкладинка книги, де описана особиста історія, боротьба, жертви, відданість і біль. Для багатьох людей у цій групі свобода почалася в цей момент. Що це для них означає? Можна здогадуватися...

Культура, яка розвиває інтелект

Опубліковано: 14/08/2015 - 17:04
Елементи, які об'єднують діаспору - це спільна історія, традиції та культура. Їхнім джерелом є класики і сучасники, знані передставники мистецтва. Наші митці, відомі не лише українській діаспорі, розповсюджують українську культуру і мистецтво у світі.

Контрастна Україна

Опубліковано: 03/08/2015 - 19:56
Кілька тижнів тому, на короткий час, ми відвідали Україну. Повернулися звідти з величезним багажем вражень, емоцій і думок, на впорядкування яких мені потрібен був час.

Демократія і селфі

Опубліковано: 12/06/2015 - 15:20
Американський політолог Френсіс Фукуяма сказав: "Дуже важливо, щоб в демократичному суспільстві найважливіші рішення про майбутнє людини приймали політики, а не вчені або ринок". Ці слова викликали у мене деякі думки, пов'язані з вибором політиків.

Про ностальгію

Опубліковано: 13/05/2015 - 15:46
Одна з моїх улюблених пісень у виконанні польської групи "Stare Dobre Małżeństwo" з текстом Адама Земіаніна "Бещадські ангели". Бещади щороку відвідують туристи з усього світу. Це найнезаселеніша гірська частина Європи. Одні їдуть в пошуках тиші, деякі гірських пригод, інші - побачити бещадських ангелів. Таких ангелів, добрих людей, можна випадково зустріти на гірських шляхах або серед жителів, які з безпрецедентною гостинністю приймають у себе вдома туристів. Назва пісні стала поштовхом до фестивалю поезії i поетичої пісні, який відбувався в Бещадах.

Про класику

Опубліковано: 05/05/2015 - 22:39
Класична музика, класична пісня, на мою думку, - це найвищий рівень культури, який представлений у світі. Творець класики включений у пантеон світових маестро, він не існує лише в межах держави, в якій народився, але стає скарбом цілого людства. Україна мала і має таких композиторів, яких, на жаль, через геополітичне положення та більш ніж 300- років окупації, не мали можливості бути представленими ​​на міжнародному рівні, бути визнаними, почутими, звеличеними.

Про волонтерів

Опубліковано: 17/04/2015 - 22:17
  Волонтерських організацій та людей, які допомагають бійцям, за остатній час сформувалося доволі багато. Деякі з них працюють за кордоном. Серед них є ті, для яких життя  на фронті дійсно багато важить і вони переймаються долею кожного, хто захищає країну від агресора. Але є й інші. Іноді складає враження, що головна мета деяких організацій - дешевий PR, живлення свого "его" і власна промоція. Про таких немає що писати. Нехай це залишиться на їхній совісті. У такому випадку англійці кажуть “what goes around, comes around”.

Про традиції

Опубліковано: 10/04/2015 - 13:40
  Традиція несе інформацю, яка передається з покоління до покоління, щоб не зникнути, не піти в небуття. Це "корінь" народів, початок кожного обряду, ритуалу. І лиши через повторення обрядів формується традиція. Традиція згуртовує націю. У її кольорах і мотивах сплетені регіони, ідеологія, історія. А змістом є всі людські емоції: радість, страх, очікування.

Про позитивне

Опубліковано: 03/04/2015 - 14:20
Як важливо думати позитивно знають, мабуть, усі. Особливо коли в країні окупант, біда і перспективи змін далеко. Але негативу і так вдосталь, так чому б не спробувати запрограмувати себе до позитивного мислення. Вчені, дослідники, що займаються квантовою фізикою доводять, що наші думки пульсують енергію, яку випускаємо щоденно і котра залишає чітку картину в нашій свідомості, творить шлях, який і є нашою долею.

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні вибори народних депутатів України. Серед цих округів і виборчий округ №85 з центром у місті Калуші. До складу округу входять місто...

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха Кирила(Гундяєва) в українських греко-католиків виникло чимало запитань. Майже миттєво свою реакцію стосовно «Спільної декларації...

Заступник мера – депутат?

Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або принаймні оскаржують.» Я не юрист, тому висловлю кілька думок стосовно того, чи може бути заступник міського голови(член...

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в таксі і під час якої-небудь дурної російськомовної пісеньки, що лунає з програвача, кажете: «Який жах». У більшості...

Знищення місцевого самоврядування триває

Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський» Закон про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо поіменних голосувань...

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ: Місто-НВ, 2015. – 196 с.