По трупах до мети…

Опубліковано:

Все вказує на те, що найпростіший і найбезпечніший спосіб, щоб збагатитися – обікрасти бідного. І в зуби ніхто не дасть, не повідомить поліції, не подасть до суду.

Розповіді про крадіжки через персонал українських дитячих будинків можна чути все частіше і частіше. Адже якщо діти "нічиї", то їхня власність, на думку декотрих, також спільна.

Я не думаю, що це нова тенденція, але завдяки соціальним медіа інформація поширується навколо світу зі швидкістю кліка. Продукти харчування, одяг, предмети першої необхідності, щоденного використання, іграшки – все це стає наживою. У багатьох з цих будинків є тиха змова між тими, хто краде, і тими, хто є свідками, але не реагує, не запобігає тим кримінальним процедурам.

А людська совість де? У таких натур її просто не існує, тому що треба бути людиною, щоб мати совість, а тих, хто відбирає у дітей-сиріт та інвалідів до людського товариства включити важко.
Мені дуже шкода волонтерів. Вони організовують різноманітні акції та збори, є першим і, часто, єдиним контактом із донорами. Саме вони намагаються інформовати про ці ганебні історії. Це як крик розпачу в надії, що нарешті відповідні органи зацікавляться і механізми для запобігання або відповідні штрафні будуть реалізовані. Це парадоксальна ситуація, коли працівників таких установ змушені пильнувати волонтери.

Подібні історії трапляються з подарунками, гуманітарною допомогою для бійців АТО і членів їхніх сімей. Те, що має потрапити до малозабезпечених, йде на базари. Колега, який нещодавно побував у Києві, розгнівано розповідав про те, як війскову форму, яку уряд Канади переслав для бійців АТО, побачив на одному з ринків столиці. І яким чином ми, члени діаспори, повинні переконовати наших сусідів про необхідність допомагати Україні, якщо така інформація циркулює в наших засобах масової інформації?

Викликає жаль, що робота, креативність і мотивація сотень людей-волонтерів зруйновані дикою жагою збагачення – "по трупах до мети".

Життя сповнене сюрпризів і кожен з нас може опинитися в ситуації, коли наше виживання буде залежати від підтримки, простягнутої руки допомоги від інших. Варто про це пам’ятати.

 

Блоги

mm
Андрій Карманський

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні

mm
Андрій Карманський

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха

mm
Андрій Карманський

Заступник мера – депутат?

Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або

mm
Ольга Деркачова

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в

mm
Андрій Карманський

Знищення місцевого самоврядування триває

Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський»

mm
Ольга Деркачова

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ: