• USD = 26.50  / 26.81 
  • EUR = 28.36  / 29.07 
  • RUB = 0.44 / 0.48 
 +7°
Інформаційний портал "Стик"
 
 

У боротьбі за культуру!

Опубліковано: 12/10/2015 - 12:17

Нещодавно на Прикарпатті одного із кандидатів у сільські голови звинуватили у невихованості. Деякі селяни звернули увагу, що претендент не привітався із односельчанами. Посипалися балачки на кшталт, а це він ще не став головою, а вже не здоровкається з земляками.

В ряд із цим трафунком згадався один із Президентів України, який проявляв надзвичайну терпимість та вихованість до всього, з чим б не стикнувся. Він не тільки здоровався із всіма, а навіть обіймався і виціловувався з старшими жіночками… Говорив мудрі та влучні речі, багато обіцяв, але так нічого й не виконав. За іронією долі згодом ці ж жіночки навіть ім’я його згадувати не хотіли, обзиваючи колишнього гаранта на чому світ стоїть і звинувачуючи його у всіх свої бідах. Культурну любов поглинула «культурна» ненависть.

Термін «культура» доволі дискусійне і абстрактне поняття. Кожна людина трактує його по-своєму. Хтось вбачає рівень культури у вихованості, інші у грамотності… А насправді «культура» - це відображення стилю життя як конкретного індивідуума, так окремої нації.
Насправді етнічні українці – це виховані, творчо обдаровані та розумні люди. Про це свідчить активний розвиток України, особливо сільського населення у 18-20 столітті. Майже в кожному селі функціонував будинок культури, де працювали драмгуртки, вокальні та інструментальні аматорські групи. Та кожна із окупаційних влад намагалися знищити зародки українства. Особливо цим перейнялася радянська влада, яка без церемонії ліквідовувала представників інтелігенції або запроторювала їх у буцигарні.

Окрім того, у ті часи українці навчилися зловживати спиртним, матюкатися і красти… А ще розкрадати державне майно, яке вважалося «нічиїм». Та найбезглуздіше, що ми й досьогодні не можемо усвідомити, що крадучи в держави оббираємо самих себе, бо держава - це ми…. Власне це і є витоками такого поширеного сьогодні та ганебного явища як корупція.
Особливою "культурою" та "повагою" до людини відзначалася і радянська армія, в якій процвітала "дідівщина" і жили за негласним правилом "Армия без мата, как солдат без автомата!".

Акцент у совку робили на «культурному дресируванні» дітей. У садочках та школах їм втокмачували, що необхідно зі всіма вітатися, уступати місце в громадському транспорті та переводити через дорогу старших і немічних…

Найцікавіше, що в західному світі на такі речі дивляться зовсім із іншого ракурсу. Там у громадському транспорті можна навіть отримати "на горіхи" від людини, якій намагаєтеся уступити місце. Там це розцінюють як особисту образа, адже людина вважає, що вона погано виглядає чи справді дуже стара, якщо їй пропонують посидіти.

«Культурне» СРСР повністю знівелювало та асимільовало інститут сім’ї. Класичну сім’ю повинна була замінити велика інтернаціональна, комуністична родина п’ятнадцяти братніх республік. Доноси на членів родини навіть всіляко віталися та возвеличувалися, заради «благородної» мети возвеличення ідей великого комунізму та інтересів партії... Павлік Морозов яскравий приклад юного борця з куркульством, який доніс на рідного батька.
Та не тільки радянщина нас «культурно збагатила». Із розпадом СРСР в незалежну Україну масово «приїхали» із Західного світу: наркотики, проституція, насилля… І це все несформоване українське суспільство почало активно вбирати як губка, шукати в них «порятунок» від буденних турбот тяжких 90-х років.

Власне ці речі та нав’язані роками стереотипи про другосортність, начебто й сформували сучасну українську культура. Адже чимало з нас і до сьогодні вірять, що українці скупі, зависні, недалекі… Але це насправді не так. Впевнений, що час та незаангажована совковим мисленням молодь, зламає ці стереотипи та переконає світ, що все ж таки українці - культурні люди у всіх аспектах цього слова.

 

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні вибори народних депутатів України. Серед цих округів і виборчий округ №85 з центром у місті Калуші. До складу округу входять місто...

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха Кирила(Гундяєва) в українських греко-католиків виникло чимало запитань. Майже миттєво свою реакцію стосовно «Спільної декларації...

Заступник мера – депутат?

Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або принаймні оскаржують.» Я не юрист, тому висловлю кілька думок стосовно того, чи може бути заступник міського голови(член...

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в таксі і під час якої-небудь дурної російськомовної пісеньки, що лунає з програвача, кажете: «Який жах». У більшості...

Знищення місцевого самоврядування триває

Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський» Закон про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо поіменних голосувань...

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ: Місто-НВ, 2015. – 196 с.