Партійні раби

Опубліковано:

Рабів до Раю не пускають,
Рабів ніколи не прощають!
(Тарас Шевченко)

Тут ви не побачите і не прочитаєте нічого нового, проте знайдете добре забуте старе.
Сучасне рабство це зовсім ненасильницьке підпорядкування людини чи групи людей. У сучасному світі рабство можна віднайти у всьому і всюди. Зараз наскільки творчо і вишукано маніпулюють суспільством, що й не помічаємо, як стаємо рабами. Будь-яка залежність – це також своєрідна форма рабства.

Власне всі ці технології взяли собі на озброєння політичні вожді різної масті та віросповідання. Над заарканенням соціуму працюють цілі інституту, тисячі найнятих політтехнологів та копірайтерів. І це дає свої плоди. Незрячий прозріває, а невіруючий починає вірити у «світлі» партійні ідеї та обіцянки. Партійні чиновники прекрасно навчилися маніпулювати громадськістю. Особливо довірливі вступають в партії за "ламаний гріш", а особливо ідейні раби і без нього, переконують всіх і вся, що саме їхня партіє є панацеєю від всіх державних болячок. Власне на таких вірних псах партійні чини і «виїжджають».

Політичним рабам закриває очі, затулює вуха… Їм пороблено! Вони бачать тільки своїх лідерів та їхні ідею, а все інше немає сенсу. Бажання догодити вождям, підняти рейтинг партії, а відповідно і відсоток на виборах, люди вдаються до різного. Нікого не здивуєш «чорнухою та заказухою» – це чудовий метод дискредитації опонентів.

Особливо масовий партійний психоз наступає у передвиборчий час. Інколи доходить взагалі до абсурдних ситуацій. Найбільше це проявляється на місцевих виборах, де під партійний шумок можна обгадити зависного сусіда, колегу, брата, з яким ще вчора перехиляв чарчину на кухні… Рідні, друзі, знайомі, сусіди готові перегризти один-одному горлянки, якщо ті не підтримують чи не розділяють партійних ідей.

Саме перед виборами партійний ешелон поповнюється новими «ідейними». Виборчий процес – це найкращий лакмусовий папірець зрілості та демократичності суспільства. Вибори можна зрівняти з алкоголем, вживаючи який людина починає говорити все те, що думає або чого «навчили»… Деякі навіть починають «мислити глобально», чого раніше не помічалося, і говоритимуть все, проковтне електорат.

Українці, можливо, одна із небагатьох націй світу, які у передвиборчий період стають зовсім «іншими». Або ж так проявляється наше істинне лице. Інколи самі починаємо шукати партії та вождів як панацею, не усвідомлюючи, що ведучись на чергові обіцянки, продаючись за гречку, тягнемо з собою у прірву і думаючих людей.

Інколи політичне рабство пронизує і здавалося б досить захищену та аполітичну інституція – сім’ю. Я двома руками за плюралізм та демократію. Та коли в одній сім’ї тато в одну партію, мама в іншу, а діти в опозиції до батьківської партійності, то це уже повний маразм і кінець родинним цінностям. Тут єдиний вихід всією сім’єю до однієї партії або нікуди.

На щастя не всі у нас «ідейні до кінця». І зазвичай їхня відданість партіям та вождям завершується із закінченням виборів. Люди знімають маски та повертаються в соціум, шукаючи шляхи примирення із вчорашніми опонентами. Адже жодна із партій не в силі розсварити навіки, навіть рабів.


Згадався вислів «Жить-то хочется, а жить-то и не с кем. Вот и живёшь с кем попало», який дуже добре відображає реальність сучасного українського політикуму. Хоча не маємо на кого жалітися, адже влада є прямим відображенням суспільства. Якщо соціум «хворий», тоді й не варто шукати «здорових» у владі чи партійних колах?

Життя є таким, яким ми його бачимо та сприймаємо… І допоки на нього дивитимемося через віртуальну решітку, воно відповідатиме нам тим же.

 

Блоги

mm
Андрій Карманський

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні

mm
Андрій Карманський

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха

mm
Андрій Карманський

Заступник мера – депутат?

Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або

mm
Ольга Деркачова

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в

mm
Андрій Карманський

Знищення місцевого самоврядування триває

Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський»

mm
Ольга Деркачова

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ: