Святкувати чи ні День студента з ящиком горілки?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Ось уже третій рік я не святкую день студента. Ні, я не з числа людей, які категорично проти будь-яких святкувань. Мабуть мене тривожить та сумна дата 17 листопада, і до чого це звели наші «студенти».

  Так, 16 листопада 1939 року студенти та викладачі Чехії вийшли на вулицю, щоб відзначити день утворення Чеської держави. Фашисти розігнали демонстрацію, одного студента вбили. А 17 листопада оточили гуртожиток, арештували понад 1200 студентів, 9 стратили у в’язниці, а інших відправили до концтабору. Аналогічно, провокацією комуністи розігнали мирний мітинг студентів у Празі в 1989 році.

  Обидві дати сумні, більш того, заставляють задуматися молоду людину, що вона може зробити для своєї країни. Адже чехи 17 листопада дали початок Оксамовитовій революції. Натомість в українських «студентів» ця дата святкується по-своєму…

  Після того, як освіту в Україні перетворили в бізнес, причому з елементами корупційної складової, ми втратили поняття студента. Батьки почали виїжджати закордон, брати кредити, аби тільки їхні діти мали диплом про вищу освіту. Вони чомусь не хочуть розуміти, що не всім дано вчитися і цим самим далі валять і так знищений фундамент . Не хочеться згадувати і про перенасичений ринок людей із зеленими дипломи. З цього моменту ми втратили поняття елітарності освіти і перетворили це в масовий конвеєр нікому не потрібних спеціалістів. І так ці діти батьків – спонсорів університетів щороку святкують день студента. Але святкують це на широку ногу, так би сказати, із шиком. Звісно, з мого боку не зовсім доречно критикувати своїх «побратимів», але не можу зрозуміти «як можна хвалитися ящиком водки на 10 чоловік» у день, коли гинули люди»??? Того року ранок 18 листопада мешканці Івано-Франківська побачили в кольорах крові та блювотиння. Це була настільки відразлива і незрозуміла сцена, що місцеві журналісти говорили, що настав час проводити спеціальні лекції для студентів «як і скільки можна випити». Видається дуже іронічно, коли майбутня еліта проявляє всі найкращі традиції дружнього нам сусіднього народу (хто не зрозумів – росіян).

  Власне, може я й не правий, день святої Тетяни, що святкували у клятому комуністичному союзі набагато доречніший. Нехай наші горе-студенти хоч під приводом церковного свята задумуються. А пам’ять чеських студентів ми вже пом’янемо без чужої нам «водки»!

  (Visited 30 times, 1 visits today)
 • 180x150