ЗНО вирішить ще одну проблему освіти?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  З наближенням ЗНО школярі інтенсивно кинулися шукати репетиторів, паралельно студенти-старшокурсники Прикарпатського університету замислились над майбутнім працевлаштуванням у школах. Ми знову зіткнулися із старими-новими проблемами освіти України: низька кваліфікація вчителів, кругова порука, спадковість посад. На жаль, зараз мова буде йти виключно про негативну сторону даного питання та її подолання, тому прошу не вважати мене ворогом сучасної освітньої системи.

  Що ж можна зробити, щоб діти не говорили "тупий вчитель", щоб цю роботу мали ті, хто дійсно її заслуговує? Вношу дуже просту пропозицію — нехай вчителі також проходять ЗНО, кожні три роки. А прохідним балом вважати "відмінно", тобто 10, 11 або 12 по 12-бальній шкалі. По-перше, це буде не дорожче, ніж використання нинішнього механізму атестації вчителів, по-друге, відпаде можливість використання людського фактору і так званої "поруки.

  Зрозуміло, що таким чином оцінити педагогічний талант вчителя неможливо, проте компетентність у своєму предметі встановити можна однозначно. Вчитель в умовах XXI століття є не лише просвітником, а й наставником. І ставку світ сьогодні робить на розумну молодь. Ми не можемо допустити таку шквальну деградацію освітньої системи в Україні. Сподіваюся, що дам поштовх громадським обговоренням та зацікавленню до вирішення проблеми з боку Міністерства освіти, науки, молоді та спорту.
   

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150