211 пам’ятників Тараса Шевченка на Івано-Франківщині – офіційно зареєстрований рекорд України

 • 180x150
 • Опубліковано:

   За даними дослідників та етнографів, в Івано-Франківській області станом на 2014 рік є 211 пам’ятників Тараса Шевченка, що є абсолютним рекордом в Україні. Саме цей рекорд і був зафіксований 30 грудня 2014 року представниками Національного реєстру рекордів України в музеї Тараса Шевченка, що знаходиться в НД "Просвіта", Івано-Франківськ. 

  Всього у світі існує більше 1300 пам’ятників видатному поетові, з яких 128 знаходяться за кордоном. Серед районів Івано-Франківської області рекордсменом є Снятинський, який може похвалитись 35 пам’ятниками Кобзареві.

  "На сьогодні історики говорять, що ця кількість буде збільшуватися, і ми в цьому не сумніваємось. Наразі ми спільно з дослідниками Івано-Франківщини готуємо ще один рекорд – перший пам’ятник Шевченку у світі, який був встановлений на Івано-Франківщині. На жаль, він до сьогодні не зберігся, тому дуже складно довести те, що він був саме першим у світі. Але в нас є документи та описи, тому, думаю, все пройде успішно", – розповіла Лана Вєтрова, керівник Національного реєстру рекордів України.

  "Мені приємно, що моя мрія здійснилася. Наша область зайняла перше місце по кількості пам’ятників, про які я постійно писав в журнали та газети. Шевченко ніколи не був на Франківщині, але коли він помер, галичани довідались про це із преси та створили, можна сказати, культ Тараса Шевченка. Постійно відбувались концерти та інші заходи, з яких збереглось маса фотографій. Мені дуже приємно, що і сьогодні молодь навертається до Шевченка", – зазначив 81-річний Петро Арсенич, історик, директор музею Тараса Шевченка.

   

  (Visited 15 times, 1 visits today)
 • 180x150