94 річницю бою під Крутами на Прикарпатті відзначили з зброєю

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У неділю, 29 січня пластуни Івано-Франківська провели ряд заходів приурочених 94 річниці з дня Бою під Крутами, що відбувся на одноіменній залізничній станції ще у 1918 році. Заходи проходили в рамках щорічної молодіжної кампанії «Пам’ятай про Крути!».

  З 16:00 по 17:00 на Вічевому майдані пластуни одягнувши однострої вояків-крутянців з макетами тогочасної зброї в руках фотографувалися зІ всіма охочими перехожими. Останніх виявилось чимало, через що акція протривала дещо довше ніж планувалась. Кожен міг одягнути на себе військову шанель і ставши біля кулемету зробити світлину на згадку. Таким чином, пластуни хотіли нагадати перехожим франківчанам про важливу дату в українській історії. Після цього, коли на вулиці почало темніти, члени Пласту виклали на центральному майдані з лампадок напис «Крути 1918».

  Згодом, о 18:00 в арт-кафе «Мармуляда» пройшов акустичний концерт гурту «ФІОЛЕТ», що завітав аж з Волині до Івано-Франківська на запрошення пластунів. Хлопці грали протягом півтора години виконавши як свої патріотичні так і ліричні пісні. Публіці припала до душі творчість музикантів, через що їх викликали на біс протягом трьох разів.
  Цікавим є те, що лучани погодились виступати для прикарпатців без гонорару, адже всі зібрані кошти в скриньку під час концерту будуть спрямовані на виготовлення та встановлення першого в Україні пам’ятника «Пластунам, що не зламали своїх присяг». Таку скульптуру заплановано відкрити на весні у Івано-Франківську до століття організації.

  Як зазначив один з організаторів заходу, пластун Микола Данилів: «Щороку пластуни відзначають дату бою під Крутами. Весь час ми намагаємось вигадати нові та цікаві заходи, щоб ними заохочувати молодь до вивчення власної історії. Тому Пласт і далі буде продовжувати проводити такі патріотичні акції для франківчан».

  А вже найближчої середи, 1 лютого пластуни зорганізують перегляд фільму «Імена в мармурі» для всіх охочих в актовому залі Прикарпатського Національного Унівкрситету ім. В. Стефаника. Початок заходу о 16:00.

  (Visited 10 times, 1 visits today)
 • 180x150