Більше шестисот пластунів змагалися в Івано-Франківську на спартакіаді

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Протягом трьох днів в Івано-Франківську уже в дев’яте проходив один з найбільш чисельніших пластових заходів «Спартакіада», організований Івано-Франківським осередком Пласту. Змагання, котрі були присвячені 69-й річниці створення Української Повстанської Армії та століттю організації, тривали з 28 по 30 жовтня і зібрали навколо себе понад шестисот пластунів різного віку, з усіх куточків України.

  Метою акції, окрім популяризації здорового способу життя, було вкотре згадати велику Українську визвольну боротьбу та надати можливість юнацтву відчути командний дух, який панував між вояками під час боротьби за незалежність України.

  В змаганнях взяло участь 19 дівочих та 24 хлопчачих команд різних вікових категорії. Серед учасників були пластуни зі Львова, Івано-Франківська, Києва, Лутугіна, Луцька, Тернополя, Коломиї, Калуша, Острога, Іваниківки, Самбора, Білих Ослав, Ужгорода, Рудок, Солотвина, Іваниківки та ін. Рівнялися силами в чотирьох видах спорту, а саме: футбол, гандбол, баскетбол та волейбол.

  Протягом двох днів проходили ігри, які показали, що в спорті найкраще серед пластунів вправляються львів’яни. Перемогу здобули команда львівських дівчат «This is Sparta» та хлопчача команда
  «СЖД». Серед старших пластунів найкращі результати показали команди «Червона калина» та «Одержимі».

  Захід не обійшовся тільки спортивними змаганнями, але й творчим вечером. Приємною несподіванкою для всіх гостей і учасників став спеціальний концерт в НД «Просвіта» за участю гуртів «Пан Пупец» та «Гуцул Каліпсо».

  Варто зазначити, що Всеукраїнська акція «Спартакіада» пройшла в рамках святкування 100-ліття українського скаутингу. На закритті змагань маленькі пластуни урочисто перерізали червону стрічку на знак початку святкування визначної дати в історії організації, а 600 українських скаутів вишикувались у відповідному порядку зобразивши число 100. На закриття змагань, з вітальним словом до учасників та гостей завітали: голова обласної ради – п. Олександр Сич, народний депутат України, почесний пластун – п. Зіновій Шкутяк, начальник головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА – п. Мирослав Карабін та заступник начальника міського управління у справах сім’ї, молоді та гендерної політики – Анатолій Середюк

  Як зазначив комендант пластової «Спартакіади» Станіслав Провальний: «Спорт є одним з важливих напрямків виховання в Пласті, саме тому франківські пластуни взяли на себе відповідальність на проведення цього спортивного заходу. Таким чином ми вшанувуємо пам’ять тих вояків УПА, які віддали своє життя за власну державу. Також, саме під час змагань пластуни плекають братерство та доброзичливість, що є однією з точок Пластового закону».

  (Visited 11 times, 1 visits today)
 • 180x150