Чи придатний Івано-Франківськ для проживання людей з обмеженими можливостями

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У соцмережі "Фейсбук" з’являються скарги через відсутність пандусів для інвалідів-візочників, які самостійно змушені пересуватись містом.
  Про це депутатам, активістам та ЗМІ повідомив Микола Макар, представник Національної асамблеї інвалідів України.
  Михайло Смушак директор Департаменту комунального господарства, транспорту та зв’язку розповів, що похилий з’їзд біля кінотеатру "Космос" для людей з обмеженими можливостями обов’язково зроблять. За це відповідатиме головний інженер ТзОВ "СТЕК".

  "Статистики кількості пандусів немає. Справа не в кількості, а в достатності для забезпечення доступу осіб з обмеженими можливостями до усіх необхідних їм місць. На сьогодні, очевидно, що їх недостатньо. До таких місць належать місця проживання таких осіб, заклади, які вони відвідують (лікарні, магазини, органи влади, місця роботи тощо), місця пересування (дороги, тротуари, переходи тощо), засоби пересування (громадський транспорт насамперед). Робота проводиться в цьому напрямку постійно. Є створена відповідна комісія по забезпеченні доступності. Однак через відсутність фінансування роботи проводяться повільно. Та й не всюди можна запроектувати пандус. Наприклад, житлові будинки старої забудови без ліфтів абсолютно не пристосовані для пандусів на вищі поверхи, оскільки пандус заважатиме іншим мешканцям. В цьому році передбачені кошти на влаштування пандусів в центральній частині міста в районі площі Ринок. Щоб інваліди-колясочники могли безперешкодно там пересуватися. Але чи буде ці кошти освоєно, питання. Ситуація в державі абсолютно не сприяє цьому",- повідомив журналісту Стик Михайло Смушак.

   

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150