Дітям зі сходу України передадуть україномовні книги та аудіозаписи в рамках акції “Великдень української книги”

 • 180x150
 • Опубліковано:

   6 березня о 10:00 в Івано-Франківську на прес-конференції анонсували старт акції "Великдень української книги" в рамках проекту "Книжкові мости єднають серця". Метою даної акції є об’єднати громадян України навколо ідеє національної єдності за допомогою українських книг, традиції та культури. Організовує цей захід обласна державна адміністрація, за сприяння бібліотек та інститутів Івано-Франківська.

  Зокрема, з 1 березня по 20 квітня буде проведений збір художньої, пізнавальної та іншої україномовної літератури для дітей зі східних регіонів України, в тому числі для дітей-сиріт. Також організатори наголошують на необхідності зібрати якісні україномовні пісні та відеоматеріали. Книги, аудіо-та відеопродукцію потрібно передавати обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка, що знаходиться за адресою Івано-Франківськ, вулиця Чорновола, 22.

  "Під час проведення проекту з передачі українських книг на Схід минулого року звучали запити, що існує потреба в сучасній дитячій україномовній літературі, оскільки там відчувається її брак. Ми також хочемо передати сучасну аудіо- та відео продукцію, а також навчальні методичні матеріали. Передавати це все будемо, можливо, через "Самооборону", в дитячі будинки Півдня та Сходу", – розповів на прес-конференції директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Ігор Дебенко.

  "Ми ставимо акцент на якість літератури та музики, які хочемо зібрати. До прикладу, за останні 5-6 років про "Океан Ельзи" дізналися у цілій Європі. Коли Вакарчук робив концерти у Москві – до недавнього часу – він збирав більші аншлаги, аніж тамтешні зірки. Він популярний через те, що його пісні йдуть до душі, до серця. А ще є Квітка Цісик – американка українського походження, яка дуже пильнувала за якістю своєї продукції. За останні 20 років її пісні прослухали більше двох мільярдів разів – саме через те, що музика дуже якісна. Тому мова в цьому проекті йде саме про якість", – зазначив Володимир Федорак, начальник управління культури національностей та релігій Івано-Франківської ОДА.

  (Visited 12 times, 1 visits today)
 • 180x150