Дорога в стилі “мілітарі” або ямковий ремонт по-прикарпатськи (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Якщо законопроект про заборону використання у невійськових цілях колористики «камуфляж» все таки-буде прийнятий, на Прикарпатті доведеться, напевно, заборонити цілу дорогу. Дорога, яка з’єднує село Вікторів Галицького району з трасою Івано-Франківськ – Галич, давно вже знана місцевим автомобілістам своїми ямами та вибоїнами. Зважаючи на її розбитість, вона донедавна радше нагадувала фронтову рокаду і цей «антураж» був би досить доречним, зважаючи на численні сліди останньої великої війни в навколишніх лісових масивах, для зйомок якогось гостросюжетного воєнного фільму. Та, на жаль, дорога використовується не для кіно, а є єдиною транспортною артерією, яка з’єднує село Вікторів з навколишнім світом, а відтак її аварійний стан завдає чимало халеп місцевим власникам легковиків та автоперевізникам.

  Ні. Йдеться не про якийсь Богом забутий просілок, а про нормальне асфальтоване шосе місцевого значення, на якому навіть нанесено дорожню розмітку – гарну, якісну, але мало – метра 4, як раз так, щоб проїжджаючі по головній трасі кортежі державних та обласних чиновників раптом бува не запідозрили, що з дорогою щось не те. А далі суцільні ями. Принаймні так було до недавнього часу. Та часи змінюються і навіть останні нероби часом беруться за розум. От і на вікторівську дорогу прийшло свято. Там зробили ямковий ремонт. Хоча назвати ремонтом те, що було зроблено, якось язик не повертається. Працівники дорожніх служб попросту засипали ями щебенем, а оскільки ям на дорозі виявилось навіть більше, ніж неушкодженої поверхні, плями жовто-сірого щебеню перетворили сіре асфальтне полотно дороги на полотно окрасу «камуфляж». При цьому, дорожники, напевно, погано уявляли собі масштаби необхідних ремонтних робіт, бо ж бітуму для закріплення щебеню у ямах у них вистачило менш, ніж на третину «поремонтованої» поверхні. Решта ж ям – це просто «калюжі» щебеню, який вперто не хоче триматися купи і розтягується колесами автівок по всій дорозі.

  В результаті, як то кажуть, хотіли як краще, а вийшло як завжди. І якщо раніше власники автомобілів нарікали на дорожні служби через розбиту на ямах ходову, тепер до цього у них додався ще один привід не любити владу: через пробиті камінням піддони картера та глушники.   

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150