Франківські забудовники знову створюють проблеми мешканцям міста

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Мешканці 49 та 53 будинків на вулиці Вовчинецькій намагаються зберегти своє житло. Адже, якщо передача в оренду земельної ділянки під забудову таки відбудеться, то їхній 53-й будинок буде «замурованим» між двома багатоповерхівками, а 49-й – просто розвалиться.

  Про те, що ділянку поруч з їхнім житлом планують забудувати, мешканці дізналися завдяки так званому «сарафанному радіо», бо офіційно їх про це ніхто не повідомив. За їхніми словами, всі ці дії робляться інкогніто й не без махінації з документами.

  «Ніхто не повідомляв нас, що є якісь наміри забудови земельної ділянки. Дізналися, прийшли на комісію з земельних питань, яка відбулася 6 червня. Ми почали показувати її членам, що наш 49 будинок, до якого приєднаний 51, є ветхим з 1985 року. Він не має фундаменту, стіни в ньому тріскають. Самостійно стараємось трішки заліплювати та доводити до ладу. Нам ніхто не допомагає. Проте, якщо вириють котловани і почнуть забудову ми просто впадемо», – розповіла мешканка Марія.

  Тож люди, що проживають на вулиці Вовчинецькій в будинках під номерами 51 та 53, подали заяву до Архдержбудконтролю, з вимогою надати інформацію про те, чи видавалися дозвільні документи на забудову земельної ділянки. Й звідти було надано офіційний лист, про те що на місці 51 будинку справді буде вестися будівництво багатоповерхівки. Жителі будинку переконані, що все це робиться для того, аби передати землю будівельній компанії «Мельник».

  «Замовником ПАТ «Залізничник» було подано декларацію про початок виконання будівельних робіт. Пан Бесараб стверджує, що ці роботи вестися не будуть, хоча цільове призначення цієї ділянки саме під будівництво. В 51-у будинку в нього є крамниця й він шахрайськими методами хоче отримати цю ділянку, щоб все-таки здійснити заплановане», – зазначила Мирослава, що проживає в 49 будинку.

  Проблемою 53-ого будинку є заїзд. Його мешканцям обіцяли арку для виїзду в багатоповерхівці, але ж доки його зводитимуть, люди залишаться без сполучення з вулицею.

  «Не буде ні машиною куди заїхати, ні швидка, ні аварійна служба не зможуть під’їхати. Ніхто не зможе добратися до цього будинку» – бідкається молода мама Уляна, яка тут проживає.

  Та найбільше через будівництво переживає мешканка 53 будинку, 90-річна бабуся Павліна.
  «Я вже 60 років тут мешкаю. Город мали й працювали на ньому разом з сусідами. Забрали город. А тепер вони хочуть три квартири повалити і нам подвір’я загородити: ні заїхати, ні виїхати. А нас тепер є 4 сімї. І де нас діти? Та я тут стільки прожила. Куди я маю тепер йти?», – запитує жінка.

  В 49 будинку є 12 квартир, в 53 -5 квартир, а в 51 досі проживають люди в двох квартирах на верхньому поверсі. Мешканцям останнього навіть не повідомили, що їхню домівку збираються знести.

  Люди подали документи до прокуратури, щоб захистити свої права й уже не знаю, до кого ще звертатися. Сподіваються, що комісія, яку їм пообіцяв перший заступник міського голови Зіновій Фітель, вирішить їхнє питання.

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150