«Голос віри наших предків покликав нас до древнього Галича»,- Блаженніший Святослав (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Бадьорися сину – бадьорися доню відпускаються тобі гріхи твої, щоб відновитися у Господі – провідна теми Патріаршої Прощі до Крилоса, приуроченій 1025-му Ювілею Хрещення Руси України та 2013-му року – року Віри, яка відбувалася 3-4 серпня в Крилосі. Четвертого серпня Архиєрейську Божественну Літургію очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук), у співслужінні двох Архиєпископа і Митрополита Івано-Франківського Володимира (Війтишина), Архиєпископа і Митрополита Львівського Ігоря (Возьняка), Єпарха Сокальсько-Жовківського Михаїла (Колтуна), Адміністратора Коломийсько-Чернівецької єпархії, Екзарха Одесько-Кримського Василія (Івасюка) та Адміністратора Стрийської єпархії владики Тараса (Сеньківа). 

  «Голос віри наших предків покликав нас до цього древнього Галича, який став спадкоємцем Київської держави і Церкви. Київ – Галич, саме ця вісь стала фундаментом будівництва українського народу: християнського, європейського, який залишився вірним віри своїх батьків. Духовне послання наших прабатьків в цей Ювілейний рік ми відчитуємо і розуміємо – розвиваючи і примножуючи нашу віру….» – в час пастирської промови наголосив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. 

  Під час Літургії відбувся чин відновлення хресних обітів, після чого паломники прийняли Пресвяту Тайну Євхаристії.

  «Чи може бути здорова людина без віри у Бога, чи може бути здоровим суспільство, де немає Бога – на ці питання дає відповідь сьогоднішнє Євангеліє. Ісус Воплочений Бог прощає гріхи і подає його хворому нібито кажучи, що тіло є тільки знаком воплочення. Тільки Повнота духа, душі і тіла проявляється в особі, тільки тоді вона може бути здоровою – неуламною. Гріх – це лихо і хвороба людини бо вбиває діяння духа у ній. Душа оживляє тіло для цього потрібно оновити нашу віру – щоб отримати прощення гріхів, яке отримуємо в час цієї прощі, бо умовою прощі є сповідь, очищення, яка оздоровляє і відновлює кожного з нас.

  Не вдаваймося до зовнішніх, помпезних святкувань 1025-го Ювілею Хрещення, а сконцентруймося на внутрішньому відновленні, дотримуючись Божих Заповідей і тоді ми зрушимо все тіло нашого суспільства, яке відбулося колись на шляху до християнського і європейського майбутнього» – наголосив Блаженніший Святослав в час прощі.

  Після Літургії Патріаршими-Ювілейними грамотами Блаженніший Святослав відзначив усіх тих, які спричинилися до розбудови Святої Церкви, зокрема відновлення древнього Галича та духовного центру Крилоса.

  На завершення Блаженніший Благословив усіх прочан уділяючи Архиєрейське благословення, а священики окропили вірних освяченою водою.

  Ієрей Юрій Трухан

  (Visited 12 times, 1 visits today)
 • 180x150