Голова ОУН-Б Стефан Романів: необхідно шукати українську альтернативу (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Ми шукаємо українську альтернативу, – заявив, перебуваючи 19 вересня в Івано-Франківську голова Організації українських націоналістів-бандерівської, генеральний секретар Світового конгресу українців, австралієць Стефан Романів.

  Головний бандерівець розповів, що разом з командою однодумців він подорожує Україною, згуртовуючи навколо Світового конгресу Українців тих людей, які хочуть бачити Україну самостійною соборною державою. На минулому тижні пан Романів побував на Сході України – в містах Харкові, Луганську, Донецьку, Стаханові, Запоріжжі, Дніпропетровську та Кривому Розі і переконався, що там живуть такі ж українці, як і всюди в нашій державі, які прагнуть одного – щоб в Україні була українська держава. «Одне слово звучало де б ми не їхали – «державність». – розповідає С.Романів, – Якось в Донецькі ми були на зустрічі з представниками федерації незалежних профспілок. Вони розповіли, як шахтарі страйкували в 80-х роках. Ми страйкували, – казали вони нам, – бо хотіли держави». Те ж саме лідери ОУН-Б та СКУ чули від людей у Львові та Тернополі, де побували вчора, та сьогодні в Івано-Франківську.

  З поїздки Україною пан Романів виніс головний висновок. Сьогодні в Україні не потрібно говорити про якесь об’єднання політичних сил, а радше про плідну співпрацю між усіма силами, які прагнуть Української держави, шукати політичного компромісу – української альтернативи заради побудови такої держави. Шукати таку альтернативу, на думку очільника ОУН-Б, можна в усіх сферах життєдіяльності людини, де українець може показати, що він українець: в розбудові української церкви, в українському бізнесі, в українських освіті та культурі.

  Єдина перешкода таким пошукам, на думку пана Стефаніва, – це страх, страх, подібний до того, який політик чув у Харкові та Донецьку, де люди говорили що на них тисне влада.

  «Я нещодавно був у Німеччині, – зазначив з даного приводу голова СКУ, – там була громадська зустріч, і у людей також було певне побоювання. Але там був священик з Португалії, який сказав: якщо ти правий, не бійся».

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150