«Гуцульські згарди – проти війни» у Бастіоні

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні відбулася благодійна мистетська акція на площі фортечного комплексу "Бастіон". Івано-Франківський ливарник Всеволод Бажалук показав містерію народження металу з допомогою ковальського горна та столітнього міха. Дійство відбулося під музичний супровід Едварда Скрипника.

  Акція стала першим етапом, яка має на меті допомогти військовим на Сході. А саметим, щоб придбати бронежилети та інші необхідні речі для батальйону «Айдар», де служать пластуни з Івано-Франківська, Тернополя та Львова, і де перебувають Петро Шкутяк та Андрій Грималюк.

  "Слово згарда – означає захист. Містичний гуцульський захист. В мене достатньо велика колекція, яку я зробив власноруч. Й частину з неї я вирішив продати. А з виручених грошей зробити захист – жилети та каски", – розповідає ливарник.

  Впродовж тижня франківці зможуть придбати спеціальні сертифікати й отримати взамін згарду Всеволода Бажалука. А в на завершення, буде проведено благодійний аукціон-продаж хрестів-згардів Всеволода Бажалука, зокрема тих, які зараз експонуються у галереї «Арт на мур». На виручені кошти будуть придбані бронежилети найвищого ступеня захисту та решту необхідних речей, список яких зараз узгоджується з керівництвом батальйону «Айдар».

  На запитання, чи вірить митець в те, що ці амулети мають якусь силу, зазначив, що це окрема розмова.

  "Ви посміхаєтесь, коли в мене це запитуєте. Але насправді має. Це метал, а метал живий. Перед тим, як виливати я молюся. Й стараюся не їсти та не нервуватися" – розповів Всеволод Бажалук.

  Завершальним етапом акції стане освячення бронежилетів. На кожен із них Всеволод прикріпить згард, який стане додатковим захистом для вояків.

  (Visited 26 times, 1 visits today)
 • 180x150