Як виглядає світ на карті української Вікіпедії

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Фонд Вікімедіа Україна поділився у своєму блозі цікавими візуалізаціями статей з української вікі, нанесеними на карту, повідомляє watcher.com.ua

  Як відомо, деякі статті з Вікіпедії можна геокодувати – тобто привязати їх до конкретної точки на карті, якщо мова йде, наприклад, про відому споруду чи інше місце. Існує кілька варіантів геокодування статей на Вікіпедії, в тому числі й автоматичний.

  На основі цієї інформації можна скласти приблизне уявлення про “покриття” статтями різних країн. Як наприклад наведено карту Європи зі статтями з української Вікіпедії.

  Всього в українській вікі 105 тисяч геокодованих статей, і з них 34 тисяч, або 32% розташовані на території України. Найбільші скупчення розміщені у Франції (36 тис), Іспанії (7 тис), Росії, Італії та Японії.

  У фонді зазначають, що геокодування існуючих статей та створення нових є одним з важливих завдань: потрібно покрити “білі плями”, яких ще так багато на карті.

  В іншомовних Вікіпедіях також відчувається дефіцит геокодованих статей на території України, яка нагадує “темну зону”.

  З 706 тисяч геокодованих статей англомовної Вікіпедії лише 0,21% присвячені Україні. Для порівняння, для Польщі цей показник у 25 разів більший. 

  (Visited 9 times, 1 visits today)
 • 180x150