Юрій Андрухович вперше презентував книгу “Тут похований Фантомас”

 • 180x150
 • Опубліковано:

   10 грудня о 18:00 у виставковому залі книгарні "Є" Юрій Андрухович презентував свою книгу "Тут похований Фантомас". Модератором був відомий франківський письменник та есеїст Іван Ципердюк. Це була найперша презентація даної книги, відповідно, весь зал був зайнятий поціновувачами творчості генія. Книга побачила світ з допомогою видавництва Discursus. Також у книгарню завітали й інші відомі літератори – Степан Процюк, Тарас Прохасько. В ході презентації Юрій Андрухович зачитав кілька розповідей, в тому числі одну в жанрі альтернативної історії – про снайпера, який вбив Януковича в 2012 році на самміті у Давосі.

  Сама книга є збірником ТСН-ок – колонок, із якими Юрій Андрухович раз на тиждень виступає на сайті tsn.ua. Починаючи із грудня 2010 року, він опублікував їх вже близько двох сотень, а у даній книзі представлене своєрідне "вибране" із цих колонок у суворій хронологічній послідовності. Дата тут є не лише каркасом, а й значною мірою орієнтиром.

  "Сьогодні у нас неабияка подія – презентація чудової книги Юрія Андруховича, яку ви зразу після презентації зможете придбати в нашій книгарні та зразу ж отримати автограф автора. А ще на стінах ви можете побачити оригінали ілюстрацій, які до цієї книги зробив художник із Тернополя Тарас Бріль", – з таких слів розпочав презентацію арт-менеджер книгарні "Є" Євгеній Філатов.

  "На мій погляд, людям зараз цікаво читати мої рефлексії з приводу всього того, що відбувалося з нами за останні чотири роки і того, чим ці всі події обернулися в нашому сучасному житті. Але це не є книжка якихось пророцтв – якісь з цих речей, на щастя або на жаль, не збувалися. Назва є назвою одної з історій, в якій розповідається про внука, що побачив надгробок свого померлого діда та не впізнав його, прийнявши за Фантомаса. Але можна це розглядати і з іншої точки зору: нещодавно нами правив такий собі Фантомас, і ми його позбулися", – розповів Юрій Андрухович журналістам.

  "Ця книга насправді є вартою нашої уваги, я прочитав її на одному диханні. Це є той рідкісний випадок, коли колонки не йдуть врізнобій, а складають єдине ціле. Книга читається як документальний детектив, читання надзвичайно напружене та захопливе. А ще я хочу привітати Юрка з премією, яку він отримав кілька днів тому за все те, що робив під час Революції Гідності. Це є дуже гарний приз, який прийшов з-за кордону, вшанувавши Юрія та нашу громаду", – зазначив Іван Ципердюк, модератор презентації.

   

  (Visited 38 times, 1 visits today)
 • 180x150