Юрій Андрухович запросив іванофранківців на виставу “Альберт, або найвища форма страти”

 • 180x150
 • Опубліковано:

    10 березня об 11:00 в Івано-Франківську відбулась прес-конференція авторів вистави "Альберт, або найвища форма страти". Автор-оповідач Юрій Андрухович, режисер Ольга Михайлюк та VJ Сергій Пілявець поспілкувались із івано-франківськими журналістами у "Світлиці Муляровій". Сама ж вистава відбудеться 13 березня у Івано-Франківському театрі ляльок о 19:00.

  У центрі дійства вистави, в основу сценарія якої лягло однойменне оповідання Юрія Андруховича — історія Альберта Вироземського, шахрая і злодія. Щоб уникнути смертної кари, він погодився віддати душу дияволу, але підписана кров’ю угода чомусь не спрацювала — й певного осіннього дня року 1641-го його було привселюдно спалено посеред львівської площі Ринок. Історію Альберта автори намагаються розіграти в дусі середньовічного мораліте, залишаючи у фіналі знаки запитання, що стають знаками надії.

  "Минуло трохи більше року з тих пір, як ми показували "Альберта" тут, у Франківську. Дати тодішнього туру ми планували заздалегідь, і не знали, що саме 18 лютого 2014 року почнуться вирішальні події на Майдані, що наш тур відбуватиметься синхронно з тими трагічними подіями. Тому, коли ми планували наш невеличкий тур цого року, постало запитання – з якою метою знову показуватимемо "Альберта". Я сподіваюсь, що мотивацію ми знайдемо – вона лежить у характері першотвору. Сценічна версія цього оповідання оголила певну надзвичайно важливу рису тексту – він відкритий для постійних змін, для постійного додавання ще якихось епізодів, відхилень від головної лінії. Кожен приносить власні ідеї, як збагатити та наситити твір. Буде страшенно цікаво, як це зазвучить тут, у нашому франківському театрі ляльок", – поділився думками Юрій Андрухович.

  "Над входом у ляльковий театр буде проекція. Вчора ми робили тестовий запуск, для нас самих це дещо несподіваний експеримент, він може стати такою собі провокацією", – зазначив Сергій Пілявець, VJ.

  Ольга Михайлюк додала, що до тестового запуску проекції зразу ж долучились люди, які вимкнули світло на балконах, одягнули халати з білими капюшонами та стали заходити в проекцію. За її словами, в ході цього промо "Альберта" може трапитись щось цікаве, чого вони не очікують.

  "Минулого року це була надзвичайно трагічна версія. Всі вистави тодішнього туру довелось починати хвилиною тиші. О восьмій вечора одного із днів ми вже знали, що почався штурм Майдану, і тільки ті, хто був на сцені, не знали про це. То були дуже сильні моменти. У франківській версії не буде, до прикладу, одного вірша, який ми виконували у Києві та у Львові. Твір є завжди живим, в цьому є його перформативність", – зауважила режисер "Альберта" Ольга Михайлюк.

  (Visited 11 times, 1 visits today)
 • 180x150