Івано-Франківську подарували сучасну пожежну машину

 • 180x150
 • Опубліковано:

   10 лютого о 12:00 в Івано-Франківську відбулась урочиста передача пожежної машини Iveco Magirus. Цей сучасний та добре обладнаний пожежний автомобіль Івано-Франківську подарувало німецьке місто Штарнберг, за підтримки Червоного Хреста та івано-франківської міської влади.

  "Ця пожежна машина, яка прибула з Німеччини – результат тісної співпраці з міжнародними партнерами. За словами пожежників, невідомо, чи є ще в Україні подібні машини. Наступним кроком будуть автомобілі медичного призначення. Ця машина в прекрасному стані – всі знають, як німці відносяться до техніки. Вона обладнана всім необхідним – це і каски, і вогнегасники, і куб життя. Тут також є спеціальна надувна подушка для діставання людей з-під завалів, гідравлічні ножниці для розрізання металу та багато іншого. Автомобіль вже розмитнюють, по документах він проходить як гуманітарна допомога. Вартість подібного автомобіля коливається від 350 до 500 тисяч євро", – розповів Віктор Анушкевичус, міський голова Івано-Франківська.

  "Цей автомобіль буде використовуватись для гасіння пожеж, ліквідації наслідків стихійних лих та в  будь-яких інших надзвичайних ситуаціях. Його функціональність надзвичайно велика, він перевозить 1600л води. Він укомплектований надзвичайно багато – тут є куб життя, який дозволяє в екстремальних ситуаціях приземляти людей на м’яку подушку, яка накачується повітрям. Є гідравлічні ножниці, електрогенератор, щоб освітлювати місце події. Ще є багатофункціональний насос з надзвичайно великим тиском, за допомогою якого можна дуже швидко подавати воду для гасіння пожеж. Ми будемо ще довго вивчати цей автомобіль. Тут також є лебідка на 35 тон, якою можна, до прикладу, витягувати машини з кювета. В двигуна нього повітряне охолодження, його не треба заливати різними тосолами. Двигун, до речі, надзвичайно потужний, 15.7-літровий. Кошти для доставки пожежного автомобіля з Баварії – а це 1500 кілометрів – виділила міська влада", – додав Василь Мацалак, начальник міського відділу УДСНС України.

  Також на зустрічі було зазначено, що на всю область потрібно близько 80 таких машин. 

  (Visited 37 times, 1 visits today)
 • 180x150