Івано-Франківський Карітас допоміг дітям переселенців теплим одягом та взуттям

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Івано-Франківський Карітас продовжує опікуватися вимушеними переселенцями, які мешкають на території області. З настанням холодів родини із дітьми попросили благодійний фонд допомогти придбати для малечі теплий одяг та взуття. Днями у Відділі надзвичайних ситуацій, що діє при Карітасі з травня цього року родинам із дітьми вручили першу партію допомоги на суму 42050 гривень.

  В першу чергу, допомогу виділили багатодітним родинам та неповним сім’ям. За фінансової допомоги Міжнародної організації з міграції вдалося закупити новий одяг та взуття для 58 дітей із 30 родин переселенців з Криму та Сходу України. Вручення допомоги відбулося за участі митрополита Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ Володимира Війтишина. Митрополит поспілкувався з переселенцями, вислухав їхні проблеми та намагався розрадити їх духовними настановами.

  “Ми дуже вдячні нашим людям, які відкликаються з пожертвами і працівникам Карітасу, які працюють для того, щоб допомогти переселенцям, які приїхали до нас. Іде зима, а вони з дому поїхали, не збираючись у довгу подорож, хто що мав при собі,. Ми зустрічаємось з родинами, вислуховуємо їхні думки, прохання та побажання і стараємося допомагати хоча б частково. Тим самим ми виконуємо найважливішу заповідь перед Богом — люби ближнього усім серцем своїм”, — зауважив Володимир Війтишин.

  Ельвіра, яка залишила рідний дім у Сімферополі і приїхала до Франківська з чоловіком та 4 дітьми каже, що збиралися в дорогу дуже швидко. Про теплі речі тоді, весною, взагалі не подумали, бо мали надію повернутися додому. “Зараз розуміємо, що повернутися найближчим часом не вдасться. Дуже вдячні Карітасу, який допомагає нам продуктами, дитячим харчуванням. Коли донька лягала на операцію в лікарню, нам придбали медикаменти. А тепер допомогли теплим одягом та взуттям. Чоловік влаштувався водієм на Харчосмаковій фабриці, зарплата невелика, ми майже всю її віддаємо за оренду житла, вдягнути дітей власними силами дуже складно”, — розповіла переселенка з Криму.

  «Карітас з розумінням ставиться до становища переселенців. Оскільки наступають холоди, ми постаралися в першу чергу забезпечити теплим одягом дітей. Також будемо намагатися знайти кошти, щоб допомогти дорослим також. Карітас забезпечував переселенців продуктовими та гігієнічними наборами, частково оплачував їхнє проживання, якщо вони в крихових ситуаціях. Родинам з малими дітьми надавали дитяче харчування. Робимо усе можливе, щоб дати можливість людям пережити ці страшні часи, коли їм довелося залишити свої домівки. Щоб не говорили про переселенців, бо ми сьогодні чуємо різне, людина повинна давати, допомогати, і робити щасливими інших людей. З благословення нашого митрополита ми робимо усе, що в наших силах, щоби допомогти і будемо старатися на майбутнє. Можливо, в цих переселенців зміниться уявлення про людей в Західній Україні і ставлення до нашої церкви», – прокоментував отець-мітрат Володимир Чорній, директор Івано-Франківського Карітасу.

  Міжнародна організація з міграції продовжує надавати допомогу переселенцям. Зокрема, надаються теплі ковдри та подушки, комплекти постільної білизни, кухонний та столовий посуд, медикаменти, дитяче харчування, засоби гігієни та підгузки. У зв’язку з похолоданням будуть закуповуватись калорифери для обігріву осель. Майбутнім матерям допоможуть дитячими ліжечками.

  Раніше Карітас допоміг дітям переселенців зібратися до школи, надавши портфелики, канцтовари, шкільні форми та взуття.

   

  (Visited 15 times, 1 visits today)
 • 180x150