Івано-Франківський Ротарі-клуб передав Національній Гвардії безпілотник

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Івано-Франківський Ротарі-клуб профінансував створення безпілотника для 4 резервного батальйону Національної Гвардії. Загалом учасники клубу зібрали 4500 доларів, які були витрачені на розробку БПЛА та закупівлю деталей до нього. 2 грудня о 19:00 відбулась його передача нацгвардійцям, на яку вдалось потрапити кореспонденту Стика.

  Rotary International — нерелігійні та неполітичні благодійні організації, відкриті для усіх незалежно від національної чи расової приналежності, віросповідання та політичних поглядів. В усьому світі налічується понад 30 тисяч таких клубів. Головний девіз Ротарі Інтернешнл: «Служіння понад Себе» (англ. Service above self).

  "Коли постало питання негайної допомоги бійцям АТО, ми вирішили, що найкращою допомогою буде саме безпілотник. Отже, ми приступили до створення безпілотника на базі монокрила Х-8. Цей апарат може здійснювати бойові задачі на відстані до 25 кілометрів, летячи на висоті 3 кілометри. Проте оптимальна висота польоту – від 200 до 1500 метрів. На борту є камера з десятикратним "зумом", яка здатна побачити все, що робиться на землі, і передати інформацію на базу. А пілот, отримавши її, зразу ж передаватиме цю інформацію артилеристам, які знають, що з нею робити. Цей апарат створювався три місяці, і саме зараз ми передамо цей апарат Національній Гвардії. Такий довгий строк в основному зумовлений тим, що ми дуже довго очікували на доставку певних деталей з США та Європи. До створення ж самого апарату ми долучили  юнацький гурток авіамоделювання", – розповів журналістам Бондаренко Володимир, засновник Івано-Франківського Ротарі-Клубу.

  "Я займаюся авіамоделізмом і знайомий з подібними моделями, але застосування Х-8 як безпілотного літального апарата в нас ще не було. Це буде випробування для нас і для цього БПЛА. Обіцяємо всю статистику та інформацію передавати куди слід. Цей апарат стане нам у нагоді, оскільки засоби технічної розвідки дозволяють зробити ефективну розвідку, не ризикуючи особовим складом. Його ТТХ узгоджувалися з нами, а дальність польоту навіть перевищила наші очікування. На передовій ми бачили досить багато БПЛА, вони активно використовуються та спрощують життя підрозділів, але з нашого боку їх мало. Цього місяця наш апарат вже літатиме над територіями, захопленими сепаратистами", – зазначив Ігор, фахівець Нацгвардії.

  "Ми зараз знаходимось на ротації, але до кінця цього тижня відбуваєм в зону АТО. Цей апарат призначений для ведення розвідки на території ворога. В нас є кваліфіковані люди, які вміють з ним працювати. Цей апарат буде виконувати значну частину роботи, яку раніше виконував цілий взвод розвідки, без ризику для життя військових. Він буде бачити все, що відбувається навколо нас. Розвідників завжди можуть виявити по бліках на лінзах оптики та біноклях. Якщо використання цього БПЛА збереже хоча б одне життя – він уже стане безцінним", – прокоментував Сергій Шуляк, командир 4 резервного батальйону Національної Гвардії.

  Нагадаємо читачам Стика, що раніше Івано-Франківський Ротарі-клуб профінансував закупівлю необхідного спорядження для наших військових.

   

  (Visited 20 times, 1 visits today)
 • 180x150