Івано-франківських медсестер навчили захищатись від Еболи

 • 180x150
 • Опубліковано:

  9 грудня о 14.00 в актовому залі пологового будинку пройшла конференція для медичних сестер Івано-Франківська на тему «Геморагічна лихоманка Ебола». Виступали асистент кафедри пропедевтики Наталія Костишин та головний спеціаліст Івано-Франківського міськрайонного управління Держсанепідслужби Ірина Онищук. Під час конференції медсестрам показали захисний костюм, подібний до протичумного, та провели тренування з його одягання та знімання. До складу даного костюму входять лікарський халат, водонепроникні чоботи та халат, захисні окуляри, медична маска, капюшон, рукавички та гумові чоботи.

  "Ебола характеризується високою летальністю, вираженою інтоксикацією, зневодненням, враженням кровоносних судин, розвитком важкого геморагічного синдрому. Цей вірус швидко поширюється та завдає значної шкоди населенню. Ще ніколи в історії людства патоген 4 рівня, при якому проводяться заходи 4 рівня безпеки, не інфікував настільки багато людей так швидко. Знання, як захищатись від цього вірусу та боротись з ним, є надзвичайно важливими", – наголосила Наталія Костишин, працівник кафедри пропедевтики.

  "В зв’язку з тим, що епідемічна ситуація в деяких африканських країнах склалась нестабільною, ми сьогодні проводимо отакі навчання, щоб кожен медичний працівник знав, що робити в ситуаціях контакту з Еболою. В нас зараз є багато студентів, що приїхали з африканських країн, тому шанс зараження є ненульовим. В Івано-Франківську і Україні таких випадків, на щастя, не було. При перших ознаках хвороби хворий повинен звернутися до лікарів і отримати належне лікування. Ми регулярно проводимо заходи по виявленню хворих, а сьогодні ми розказуємо, як правильно повинен діяти медичний персонал, як надавати допомогу хворим. Також ми покажемо спеціальний захисний костюм, які є в кожному лікувально-профілактичному закладі міста", – розповіла Ірина Онищук, головний спеціаліст регіональної СЕС.

  (Visited 31 times, 1 visits today)
 • 180x150