Івано-франківці пікетували міську раду, вимагаючи озеленення міста

 • 180x150
 • Опубліковано:

   17 лютого о 9:30 Івано-Франківську міську раду прийшли пікетувати громадські активісти та просто небайдужі люди, які виступали за озеленення Івано-Франківська та проти забудови міста багатоповерховими торговими комплексами.

  Зокрема, люди протестували проти будівництва торгового комплексу, що має номер 91 на генплані міста. Вони тримали слогани "Парку – так! Будові – ні!", а згодом закликали можновладців вийти до них, вигукуючи "Владу до народу!". З громадськістю зразу ж поспілкувався головний архітектор міста Володимир Гайдар, який запевнив, що думку громадських організацій завжди враховуватимуть. Також він додав, що всі можуть подавати письмово обгрунтовані пропозиції до генплану, який вже місяць висить в міській раді та доступний для людей.

  "Ми, представники громади Івано-Франківська, звертаємось до влади з пропозицією корегування генплана міста таким чином, щоб спроектувати великий сквер на земельній ділянці, яка належить громаді міста. Це в межах вулиць Новгородської, запроектованого продовження вулиці Північний бульвар, та існуючої забудови вулиць Тичини та Бельведерської. Ми бачимо, що наші звернення проігноровані, а на цій ділянці запроектовано величезний торговий центр. Місто, згідно нормативів, повинно мати 436 гектарів зелених насаджень проти наявних 54 гектарів! На цій ділянці ми хочемо розташувати меморіальний сквер із пам’ятниками героям України, всім, хто поліг за неї", – висловив думки громади Ігор Метлюх, організатор мітингу.

  "Наше місто перетворюється в корито для провладних забудівельників! Куди не глянь, всюди будуються дев’ятиповерхові будинки. Місто має існувати для людей. А зараз ним керують зайди, які заробляють тут гроші та хочуть виїхати. Ми хочемо, щоб місто було зеленим та красивим. Наприклад, на ділянці біля озера та 23 школи вже десять років не можуть зробити нормальний газон чи парк – там бур’яни, собаки бігають, нема де відпочити. А на генплані це місце замальовано жовтим, тобто суцільна забудова. Ми ж хочемо, щоб там все було замальовано зеленим, тобто місцем відпочинку, зеленими насадженнями", – зазначив Сергій Чирва, громадський активіст.

   Проте згодом, коли мітингувальників впустили до міського голови, де відбулась коротка розмова, з’ясувались деякі подробиці. Зокрема, стало відомо, що деякі з активістів – торговці з базару.

  "Ніяких рішень щодо будівництва на території базару не приймалось. Зараз, коли йде робота над генпланом, створюється погоджувальна комісія, яка і буде розглядати усі ці питання до винесення їх на сесію. Що стосується тієї території, то на разі передбачається "пробивка" базару, щоб з’єднати два Бульвари – Південний і Північний. Це буде добра дорожня розв’язка. Але говорити про те, що там буде 100% зелена зона, не можна", – сказав міський голова Віктор Анушкевичус.

   

   

  (Visited 23 times, 1 visits today)
 • 180x150