Івано-франківцям показали старі відео Станіслава

 • 180x150
 • Опубліковано:

   22 січня о 18:00 в виставковій залі книгарні "Є" відбулася презентація старих відео Станіславова – з 1946 по 1962 роки. Відшукали ці відео в старих архівах та оцифрували їх Тарас Зень та Іван Бондарев, які і презентували їх широкому загалу та подекуди коментували. Загалом публіці показали 25 відео тривалістю в середньому одна хвилина, на яких можна побачити, як колись виглядав наш кінотеатр, заводи, стадіон, школи і самі люди.

  "Два роки тому ми, пластуни, знімали історичний фільм, і нам треба було проілюструвати кілька моментів старим відео Станіславова. Я спочатку думав, що це просто, але виявилось, що в архівах немає відео Станіславова ні австрійського періоду, ні польського. Найдавніше, що нам вдалось знайти, датувалось 1946 роком. Після цього я подумав – чому б не оцифрувати всі ці відео, раз ця ніша взагалі не зайнята та ніхто не займався цими відеозаписами. Я вважаю, що це буде добре для історії міста та цікаво його мешканцям", – розповів журналістам Тарас Зень, пластун та автор ідеї оцифрування відео.

  "На цих відео передана атмосфера, яка панувала в 40х-50х роках. Тут є, крім всього іншого, радянська пропаганда – голос диктора, який розказує про соціалістичні здобутки та все таке. Але незважаючи на це, в даних відео є велика цінність – ми можемо побачити людей та пейзажі Станіслава, наприклад, вулицю Грюнвальдську. Ще я пригадую польську кам’яницю 30-х років, яку ми дуже довго не могли впізнати, користувались для цього навіть Яндекс-панорамою", – зазначив Іван Бондарев.

  (Visited 12 times, 1 visits today)
 • 180x150