В Івано-Франківську презентували графічний роман за повістю Івана Франка “Герой поневолі”

 • 180x150
 • Опубліковано:

   18 лютого о 18:00 в виставковому залі книгарні "Є", Івано-Франківськ, відбулась презентація графічного роману за повістю Івана Франка "Герой поневолі". Авторами концепції виступили румунський ілюстратор Міхай Тімошенко, який також став художником цього проекту, та Кирило Горішний, який адаптував текст.

  Графічний роман "Герой поневолі" – двотомна графічна адаптація історичної повісті Івана Франка. У такому романі сюжет і малюнки співіснують для передачі сюжету. Цей маловідомий в Україні жанр не слід плутати з коміксами, які асоціюються в широкого загалу з суто дитячими розважальними книжками. Сюжет же роману залишили без змін – мова йде про Степана Калиновича, простого канцеляриста, який потрапляє у вихор революційних подій 1848 року.

  "Я почав малювати ще з дитинства. Це був малеьнкий комікс на 16 сторінок. А "Герой поневолі" – це перша об’ємна робота, орієнтована на дорослого читача. Комікс в нас досить цензурований, все показано м’яко та не напряму – але тут описана революція, відповідно, він призначений як для дорослих, так і для дітей. Скоро вийде продовження, тобто другий том цієї повісті. Вмістити все в одну книгу було б довго й дорого – а такий формат, розділення твору на кілька томів, нині є дуже популярним в Європі", – розповів на презентації ілюстратор Міхай Тімошенко.

  "Наше видавництво називається "Леопольд", воно є досить молодим. Головною метою його створення було підкреслити вартість української культури. Ми з Міхаєм – імігранти, він із Румунії, а я з Франції. Нас єднає наше українське походження, а також в нас обох дружини зі Львова. В мене давно з’явилась ідея подібного твору. Оскільки я виріс у Франції, навколо мене постійно були комікси та графічні романи – а в Україні я сумував за цим жанром, який тут асоціюєтьсяз дитячою та несерйозною літературою. І в нас виникла ідея показати, що це може бути дуже серйозний жанр", – додав Кирило Горішний, співавтор роману  та автор адаптації тексту.

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150