Іванофранківці провели “Ніч із кобзарем” в Музеї мистецтв Прикарпаття

 • 180x150
 • Опубліковано:

   9 березня о 18:00 в Музеї мистецтв Прикарпаття, Івано-Франківськ, розпочалась акція "Ніч із Кобзарем". В ході цієї акції, що приурочена до 201 року з дня народження великого українського поета, письменника та художника Тараса Шевченка, в музеї влаштували літературні читання творів поета. Свої колекції представили публіці колекціонери творів Кобзаря, а ще публіка мала змогу послухати оперний спів та гру на фортепіано. Ініціатором даного заходу стала ГО "Громадський інститут аналітики", також до події долучились меценати Івано-Франківської області.

  "Моя душа радіє, що нас сьогодні тут стільки зібралось. Я бачу тут шанувальників геніального мислителя, художника та поета Тараса Григоровича Шевченка. Прийшли ті, хто шанує його слова та керується ними", – зауважив Михайло Дейнега, директор Музею мистецтв Прикарпаття.

  "Ми були ініціаторами ідеї неординарно провести вечір з Кобзарем, і вирішили використати європейський досвід "Ночей у музеї". Сьогоднішня акція називатиметься "Ніч з Кобзарем", тут буде читання його творів та виставка раритетних видань "Кобзарів". Тут буде гарна атмосфера спілкування один з одним та з самим Кобзарем. Вірші читатимуть громадські діячі та актори, а саме дійство триватиме до 8-9 години вечора – хоча музей дає нам час аж до ранку", – розповів Віталій Перевізник, голова "Громадського інституту аналітики" журналісту Стику.

  "Сьогодні свято, і організатори попросили мене показати прижиттєві твори Шевченка із моєї колекції, на що я з радістю погодився. Зараз перед вами є прижиттєвий "Кобзар" Шевченка, друга книжка Шевченка -"Гайдамаки", 1841 року, тут є "Кобзарі", що виходили в Празі та Женеві, перші його галицькі видання 1861 року та інші раритетні твори, які були заборонені в Російській імперії, адже вони підривали сутність імперії. Це майбутнє кожного з нас, воно там написано. Книги я збираю вже сорок років", – зазначив Ігор Олійник, колекціонер "Кобзарів".

  (Visited 20 times, 1 visits today)
 • 180x150