Хто монополізував сміття в Івано-Франківську?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У квітні цього року переможцем позачергового конкурсу з вивезення твердих побутових відходів за двома лотами знову стало ПрАТ "АТП-0928". Цікаво, що саме з цим підприємством наприкінці минулого року департамент комунального господарства достроково розірвав угоду через неякісне надання послуг.

  Чому фірма, яка не здатна забезпечити нормальний вивіз сміття сміливо перемагає в конкурсах здогадатися не важко. КАТП "0928" – дуже близьке підприємство міському голові. Керівником АТП є Максим Василечко, який у 2006 році став депутат міськради за списком від блоку «За Віктора Анушкевичуса». Також з приходом до влади Віктора Анушкевичуса у 2006 році, його соратник на той час – Ріяфет Гасимов опосередковано почав контролювати 49% акцій підприємства. Нині пан Гасимов – депутат міськради від партії «Фронт Змін».

  Власне, за інформацією газети «Галичина», "АТП-0928" — це колишнє комунальне підприємство, в якому навіть після кількох емісій акцій громаді досі належить тільки 5% підприємства. Свого часу Віктор Анушкевичус наполіг на залученні приватних інвестицій в статутний капітал комунального перевізника. Головним аргументом було те, що це дозволить поліпшити якість надання послуг. Як бачимо, сподівання не виправдались і через часткову приватизацію міська влада втратила важелі впливу на це підприємство. Разом з тим міський голова заявив, що багато зробив для підприємства, зокрема вивів плату за вивезення сміття зі структури квартплати, сприяв закупівлі контейнерів, сміттєвозів тощо. Мабуть, не випадково.

  Якщо ж повернутися до конкурсу, то виникає питань більше, ніж можна знайти відповідей. За сумарною кількістю балів переможцем визнали ПрАТ «АТП-0928», друге місце у ПП «Олійник», третє – у фірми з іноземним капіталом «АВЕ-Івано-Франківськ», яка набрала максимальну суму балів за критеріями рухомого складу та досвіду роботи. Як пише «Західний Кур’єр», вирішальною для визначення переможця конкурсу стала запропонована АТП-0928 найнижча ціна послуги для населення на рівні 5,95 грн., при тому, що попередній затверджений їм тариф для цієї категорії споживачів складав 6,41 грн. Тож представники фірми «АВЕ» засумнівалися у чесності конкурентів, які, на їх думку, свідомо запропонували демпінговий тариф задля недопущення здорової конкуренції і утримання за собою переважної частки цього ринку послуг в Івано-Франківську.

  Наразі результати конкурсу оскаржуються у суді. Причому достатньо і позивачів, серед яких значиться Антимонопольний комітет. Проте наявність судових позовів, скарг жителів Франківська не заважають "АТП-0928" й надалі неякісно вивозити сміття. Напевне у підприємстві надіються на хорошу акторську гру Віктора Анушкевичуса, який граціозно вдарить кулаком, накричить, прикриваючи від громади, кому ж йдуть «сміттєві» гроші.

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150