Хто вивів з України 6,5 мільярда доларів для Януковича – ЗМІ

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Встановлено двадцять сім транзакцій загальним обсягом 6,5 млрд доларів США з України в офшорні зони. Їх здійснили в 2013-2014 роках два банки, підконтрольних одеському бізнесменові Борису Кауфману — ПАТ “Фінбанк” та ПАТ “Платинум Банк”, повідомляє УНН з посиланням на “Ура-Інформ”.

  Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли про те, що нардеп Сергій Міщенко звинуватив “Фінбанк” і “Платинум банк” у фінансуванні сепаратистів. Міщенко звернувся в Службу безпеки України і Міністерство доходів і зборів з вимогою перевірити можливу причетність банків “Фінбанк” і “Платинум банк” до фінансування сепаратистських рухів в Україні. Перевірки, зокрема, виявили дані про довідці семи транзакцій загальним обсягом 6,5 млдр дол. “Ця схема діяла за участю посадових осіб Національного банку України під час правління Віктора Януковича та Сергія Арбузова.

  На цей момент, з осіб задіяних у цій схемі, при посаді перебуває тільки колишній заступник Сергія Арбузова – Володимир Кротюк. Степан Кубів (екс-глава НБУ) призначив Кротюка на посаду першого зама глави НБУ. Зараз спільно з іноземними колегами перевіряється подальший рух даних коштів, чи були вони спрямовані на фінансування сепаратистської і терористичної діяльності на південному сході України ”, – повідомило джерело в Міністерстві доходів і зборів. Втративши доступу до бюджетних коштів ПАТ “Фінбанк” та ПАТ “Платинум Банк” переживають зараз не найкращі часи, займаючи перші рядки рейтингу найбільш збиткових банків України з показником більше 60 млн. Давній партнер Бориса Кауфмана – Олександр Грановський не бере в управління банківським сегментом групи.

  (Visited 6 times, 1 visits today)
 • 180x150