Художник Борис Кононенко представив франківцям виставку хмарт-арту

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У п’ятницю, 12 вересня, у Музеї мистецтв Прикарпаття відкрилася виставка київського художника Бориса Кононенка. Митець родом з Івано-Франківська. Однак вже 28 років живе у Києві. 2014 рік – ювілейний для художника – 50 років його творчості. Саме тому хотів відзначити цю дату у рідному місті.

  Своє мистецтво називає хмарт-артом. Шукає образи у хмарах, деревах, горах, на стінах. Ще фотографує, і вже малює на збільшеній фотографії. Цей вид мистецтва називає фан-фо – фантастична фанера.

  «Ще в молодості я задумувався, чому Україна не може здобути незалежність, – каже автор. – Так як мій фах це мистецтво, то вирішив досліджувати мистецтво України і тих держав, які панують у світі – це Англія, Іспанія. І виявилося, різниця досить велика. Україні притаманна побутовість, сімейність, родинність. А, наприклад, Англії – філософічність, вихід за межі реальності. І я намагаюсь в своїх картинах відсіяти ту побутовість».

  Україну ж бачить в образі кратера.

  «Це такий вибух, бо довго Україна терпіла. Російська імперія вже 400 років знущається над нашою країною», – говорить Кононенко.

  На виставці художник представив понад 50 робіт: живопис, графіку, фотографію.

  Репортер

  (Visited 35 times, 1 visits today)
 • 180x150