Кого збагачують паркувальні талони в Івано-Франківську?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Чи дійсно плата за паркування переслідує «благу мету» наповнення місцевого бюджету, а не чиїсь приватні кишені?

  До редакції звернувся іванофранківець Олександр, водій автівки, який регулярно користується послугами паркування комунального підприємства «Технічний центр «Сервіс-Авто».

  Протягом двох тижнів чоловік проводив експеримент: збирав паркувальні талони, які йому видавали. Зрештою, франківець зробив висновок, що жоден із цих талонів не має юридичної сили та не забезпечує реальний облік коштів, які відповідно мали би надходити до міського бюджету. Основні претензії Олександра стосуються зовнішнього вигляду талонів та контролю за їхнім обігом.

  По-перше, надрукований номер на багатьох талонах наполовину стертий, а подекуди його взагалі немає. Дата і час, коли автівка перебувала на парковці, теж не зафіксовані. Окрім цього, такий паркувальний талон мав би складатися з двох частин: корінця та відривної частини, що контролювало би облік самих талонів і відповідно грошових надходжень. Мало того, як запевняє Олександр, талон часто ще й доводиться «відвойовувати» у паркувальників.

  «Це не є документ, який захистить права водія у разі пошкодження машини, неналежної поведінки паркувальника тощо», – додає франківський водій.

  Як пояснив директор КП «Технічний центр «Сервіс-Авто» Андрій Строїч, згідно постанови КМУ №1342 оплата послуг паркування має здійснюватися одним із двох способів: за допомогою паркоматів, або ж із застосуванням паркувальних талонів. Оскільки вартість встановлення паркоматів обійдеться нашому місту близько 1,5 млн грн, то наразі вибрали другий варіант.

  Однак варто розуміти, що паркувальні талони не є документами суворої звітності, тому в разі необхідності (для фінансової звітності, звернення в Спілку прав споживачів тощо) на вимогу клієнта паркувальник повинен видати ще й товарний чек.

  Стосовно обліку талонів, то Андрій Строїч пояснив, що КП «Технічний центр «Сервіс-Авто» працює з агентами, які орендують комунальні паркувальні майданчики. Така кооперація відбувається на основі договору, згідно якого агент отримує 20% від загальної кількості проданих талонів. Варто уточнити, що один талон видається на одну годину та коштує 3 грн. А наприкінці кожного відповідного періоду раніше видана кількість паркувальних талонів звіряється з поточною. Таким чином ведеться контроль за грошовими надходженнями.

  Так само потрібно зазначити, що паркувальник не несе жодної відповідальності за можливе пошкодження авто, він лише надає територію для тимчасового зберігання транспорту. Якщо ж є претензії до культури поведінки паркувальника, потрібно звернутися безпосередньо в КП «Технічний центр «Сервіс-Авто» (сайт parking.if.ua, тел.755192).

  Бліц

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150