Люстрація на Прикарпатті: Як Довбенко хотів комсомолом по колгоспах ударити (документи)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  16 жовтня в силу вступає закон про очищення влади. Його прийняття вже велике досягнення для України, проте наші політики вкотре підготували там для себе лазівки. Зокрема, депутатам офіційна люстрація не світить … проте світить громадянська люстрація.

  Днями я вже публікував невеличку статтю про екс-комуніста Дмитра Шлемка, але як з’ясувалося, подібних осіб в нинішній прикарпатській політиці стільки, що це стало приводом для цілої серії матеріалів. Наприклад, сьогодні познайомлю читачів з ще одним ударником радянської системи Михайлом Довбенком. Нині він хоче здобути мандат на виборчому окрузі №84.

  Народився майбутній партноменклатурщик Довбенко на самісінький Хеловін (свято нечистих сил) – 31 жовтня 1954 року в селі Коропець Монастириського району Тернопільської області. Переповідати як вчився у школі, чи потім в університеті не цікаво, значно цікавіша його партійна діяльність, а почав він її рано. Вже у 1982 році Михайло Довбенко стає 1-м секретарем Івано-Франківського обкому ЛКСМУ, піднявшись на цю сходинку з посади другого секретаря.

  «Як і всі радянські люди, комсомольці, юнаки і дівчата Прикарпаття одностайно схвалюють і підтримують політику Комуністичної партії, завжди впевнено і неухильно будуть йти за партією по ленінському шляху», – цитує доповідь Довбенка «Комсомольський прапор». («Комсомольський прапор» №153 від 22.12.1982)

  А ось, що вдалося найти в одній з газет:

  «М. Довбенко зупиняється на питаннях комсомольського ударництва, участі прикарпатської молоді в боротьбі за мир, формування її комуністичних переконань. У боротьбі ідей, підкреслює партія не може бути місця компромісу і нейтралітету. Ось чому нас так тривожать ганебні факти релігійних пережитків, політичної наївності, міщанської, споживацької психології.»

  Ще цікавішу цитату наводять активісти з ГО "Молодіжна ініціатива":

  «Більшої уваги вимагає питання вдосконалення атеїстичної роботи … Комітет комсомолу області вимагає наступальності у боротьбі з релігією. Кожен факт примиренського ставлення до участі у релігійних обрядах, повинен викликати у комітетах комсомолу не просто стурбованість, а активну протидію. І кому, як не комітетам комсомолу, бути організаторами, ентузіастами впроваджено у життя нашої радянської соціалістичної обрядовості». (Газета «Комсомольський прапор» №5-6 від 14 січня 1985 року, Цитата з доповіді на ХХІІ обласній конференції комсомолу)

  26 вересня 1986 року на пленумі обкому комсомолу Михайла Довбенка проводжали в аспірантуру Вищої комсомольської школи при ЦК ВЛКСМ у Москву. У зв’язку з цим нагородили знаком ЦК ВЛКСМ «Трудова доблесть» і почесною грамотою «ЦК ЛКСМ України».

  У столиці тодішньої СРСР Довбенко час даром не гаяв. Написав цілу наукову роботу про те, як комсомолісти будуть колгоспи розвивати. Звісно я дещо спростив назву, а в дійсності досліджував «роль комсомолу у підвищенні продуктивності низових структурних підрозділів: колгоспів та радгоспів». Цікаво те, що раніше це можна було без проблем знайти в Інтернеті, зараз це додає складнощів. Вочевидь Михайло Довбенко цурається своєї біографії.

  Повернувшись з Москви, у 1989-91 роках Михайло Довбенко – завідував відділом організації партійної роботи Івано-Франківського обкому КПУ. До слова, працював тоді саме з Дмитром Шлемком, який свою біографію теж розпочинає з 1991 року …

  Також комсомоліст часто згадує про Леніна. Ось, що він говорив у день його народження:

  «Радянський народ, все прогресивне людство відзначають 116-у річницю В.І. Леніна».

  Цікаво, зараз Довбенко ще святкує 22 квітня, чи вже перестав бути прогресивним?

  Святослав Никорович

  (Visited 23 times, 1 visits today)
 • 180x150