Луганчанка Маргарита Сурженко презентувала книгу “АТО. Історії зі Сходу на Захід”

 • 180x150
 • Опубліковано:

   3 грудня о 18:30 в івано-франківській книгарні "Є" відбулася презентація книги "АТО. Історії зі Сходу на Захід". Автором книги є молода дівчина з Луганська Маргарита Сурженко, яка переїхала у Київ, коли на Сході почались бойові дії. Книга побачила світ з допомогою літературної агенції "Discursus", а дизайн обкладинки зробив відомий дизайнер Микола Шкварок. На презентації, окрім самої книги, активно обговорювалась війна на Сході.

  В самій книзі – три оповідання про луганських біженців, які утекли від сепаратистів та оселились в інших регіонах України. Ці історії вигадані, але, як зізнавалась автор оповідань, вона писала їх під впливом реальних почутих історій різних людей. 

  "Я народилася в Луганську, а навчалася я у Києві. В червні в Луганську стало небезпечно, і я виїхала з міста – як я думала, на два тижні – ми очікували активних дій по звільненню регіону від новообраного президента Петра Порошенка. Але з часом ситуація ставала все гіршою і гіршою, з’явилась важка техніка, "Гради". Тому ми остаточно переїхали – спочатку на Волинь, де нам допомагали волонтери, а потім у Київ. Я працюю копірайтером та займаюся фрілансом, тому можу працювати і в Києві. Моя родина завжди була патріотичною, а повертатись назад мені не дуже хочеться – там атмосфера ненависті до всього українського, я не зможу там зараз жити", –  розповіла про свою нелегку долю біженця Маргарита.

  "У моїй книзі – три оповідання. Вони про різних людей з різними поглядами, це Ангеліна, Толік і Оксана. До речі, з перших букв їхніх імен сформована сама назва – АТО, мені здалося, що це буде дуже доречно.  В кожного з героїв своя історія. Хтось не був спочатку патріотом, але згодом вийшов із своєї зони комфорту, побачив іншу Україну та полюбив її. Історія Толіка – це історія патріота, який спочатку пройшов крім ганьбу втечі. А образ Оксани частково взятий з мене самої, але дещо гіперболізований", – описала свою книгу авторка.

  "Маргарита написала на пошту видавництва і запитала, чи можемо ми видати її книгу за власний кошт, бо в неї немає грошей. Ми сказали – якщо вона нам дуже сподобається, то можемо видати, надсилайте. Коли наша редколегія прочитала цю книгу, то побачила, що це дуже гарне, добре і легке письмо. Маргарита не пробує аналізувати щось, вона просто розповідає історії, розповідає їх добре і легко. Молоді автори, на жаль, зараз намагаються писати дуже елітарно, роблять багато суб’єктивних висновків. А в простоті цих оповідань є свій шарм і унікальність", – зазначив Василь Карпюк з агенства Discursus.

  (Visited 27 times, 1 visits today)
 • 180x150