Майстри стріт-арту прикрашають сірий мур на вулиці Мельника

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На стіні заводу «Промприлад» вже майже готові чотири яскраві малюнки, пов’язані з івано-франківською тематикою.

  Завдяки проекту «Мій Станіславів», спонсори якого придбали фарби, художники можуть не стримувати свого творчого пориву.

  На одній з картин зображено гуцулку, яка тримає в руках курку. Її намалювала Марта Бельмега — студентка останнього курсу монументального живопису Косівського мистецького інституту. Раніше художниця працювала лише в приміщеннях — дитячих садках, школах, де були прискіпливі замовники. Вперше вона створила картину на відкритому повітрі.

  «Сьогодні я можу нарешті намалювати те, що раніше мені не дозволяли викладачі. Ескіз в мене давно готовий, але не було можливості його десь відтворити, — розповідає дівчина, — Птах — це символ, який дуже часто використовують у народному мистецтві. Це — наполовину земне, а наполовину небесне створіння. Подібно до того, як людська душа знаходиться між небом і землею. Курка, яку тримає гуцулка, може також символізувати родючість».

  Ще одного птаха зобразив дизайнер Юрій Пітчук. Це — галка, що нагадує герб Галичини.

  «Дівчина-франківчанка» — так назвав свою роботу Віталій Грех з Дрогобича, який навчається на інженера, але вже 6 років захоплюється вуличним мистецтвом. Разом з братом вони організували майстерню «Kickit art studio». Графіті поруч з галереєю «Бастіон» та в проході між вулицею Новгородською і майданом Шептицького — це їхня робота. 

  Галка

  (Visited 22 times, 1 visits today)
 • 180x150