Медики обласної психіатричної лікарні №3 мають нове відділення

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В обласній психіатричній лікарні №3 відкрили нове відділення, розраховане на 30 ліжок.

  На відкритті були присутні представники делегації з м. Ополє, заступник голови облдержадміністрації Сергій Адамович, заступник голови обласної ради Остап Дзеса, медики області.

  За словами головного лікаря Мирона Мулика, готуючись до відкриття, працівники медичної установи власними силами провели ремонт приміщень, на що загалом було витрачено 700 тисяч гривень. Половина коштів – з бюджету.

  «У кожній палаті є тумбочки, шафи для пацієнтів, цілодобово буде гаряча вода, – розповів медик. – Оснащені санітарні кімнати, все передбачено навіть для людей з особливими потребами».

  У відділенні лікуватимуть пацієнтів з невротичними розладами. Лікування полягатиме не лише у наданні медикаментозної допомоги, розповідає завідувач відділення Іван Яковенчук. Медики застосовуватимуть новітні методики відновлення психічного здоров’я: іпотерапію, терапію мистецтвом, танцями, театром, працею, кулінарією тощо. Лікар наголошує: останнім часом зростає кількість людей, які потребують психологічної та психіатричної підтримки. Пов’язано це передусім зі складною ситуацією у державі.

  «Це стосується багатьох людей, які повертаються з місць, де зараз тривають страшні військові події, їх рідних, близьких, – каже лікар. – Наростають посттравматичні стресові розлади, розлади адаптації. Суспільство завжди реагувало на несприятливі ситуації».

  В організації надання психіатричної допомоги обіцяє сприяти делегація з Опольського Воєводства, до складу якої входять медики. Перебуваючи з візитом на Івано-Франківщині, її представники подарували психіатричній лікарні санітарний автомобіль та декілька тонн гуманітарної допомоги, зібраної жителями сусідньої країни. Серед того, що передали люди з-за кордону, медичне обладнання, миючі засоби. Польські лікарі позитивно оцінюють відкриття нового відділення на Прикарпатті.

  «Побутовий стандарт, створений у відділенні, надзвичайно важливий для пацієнтів з психічними розладами, – вважає директор Воєводського психоневрологічного шпиталю в м. Ополє Кшиштоф Назімек. – Пацієнт, який тут перебуватиме упродовж декількох тижнів, повинен мати відчуття безпеки, захисту».

  В подальших планах медиків обласної психіатричної лікарні №3 – завершення реконструкції приміщень закладу, відкриття відділення для лікування алкогольних та наркотичних залежностей в добровільному та примусовому порядку, дитячого психоневрологічного центру.

   

  (Visited 10 times, 1 visits today)
 • 180x150