Минає 70 років з часу визволення Івано-Франківська від фашистських загарбників

 • 180x150
 • Опубліковано:

   Представники влади і громадськості взяли участь у спільній молитві з нагоди 70-річчя визволення Івано-Франківська від фашистських загарбників.

  На Меморіальному кладовищі міста відбулася поминальна панахида, до могил загиблих на війні поклали квіти та вінки.

  «Відзначаючи дату, ми пам’ятаємо, що роки після визволення були пов’язані з приходом вдруге на терени Прикарпаття радянської влади, яка принесла з собою свої комуністичні експерименти, репресії та багато негативу, – зазначив заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Адамович. – На жаль, відзначення цього року звільнення Івано-Франківська від нацистських загарбників відбувається в умовах неоголошеної війни з боку Росії. Ми сподіваємося, що війна незабаром закінчиться перемогою нашої держави, а українські землі не ставатимуть більше предметом зацікавлення жодних агресорів».

  Нагадаємо, обласний центр Прикарпаття було визволено 27 липня 1944 року. В боях за тодішній Станіслав загинуло 992 воїна.

  Страшними стежками Другої світової пройшли понад 26 тисяч прикарпатців. Дані про них внесено до «Книги пам’яті України». Більш ніж 10 тисяч жителів області загинули, 3,5 тисячі померли від ран.

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150