На Прикарпатті проходить музейно-туристичний фестиваль «Давній Галич збирає друзів: варто побачити, де живе пам’ять»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У селі Крилос Галицького району на території Національного заповідника «Давній Галич» розпочався Перший Всеукраїнський музейно-туристичний фестиваль «Давній Галич збирає друзів: варто побачити, де живе пам’ять».

  На офіційне відкриття заходу завітали представники Міністерства культури України, обласної та районної влади, духовенство, громадськість краю, а також керівники музеїв із багатьох міст країни, зокрема і східних областей.

  Із привітаннями з нагоди проведення фестивалю від імені Віце-прем`єр-міністра України – міністра культури В`ячеслава Кириленка до гостей свята звернувся начальник управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури України Василь Рожко. На переконання управлінця, фестиваль має вагоме культурно-мистецьке значення і є прикладом відродження національної історії та пам`яті. Презентація форуму полягає у популяризації та збереженні культурних пам`яток України, що у свою чергу, свідчить про їхню значущість у світлі вивчення європейського культурного розвитку.

  «У кожного народу є власне духовне ядро, навколо якого розгортається його історичне буття та завдяки чому приходить усвідомлення ним свого місця у світових, історичних та культурних процесах, – підкреслив Василь Рожко. – Однак поєднання традиційного і новітнього в бутті нашого народу в контексті загальноцивілізаційного розвитку виявилося сьогодні недостатньо дослідженим, а ще менше – популяризованим. Тому пріоритетним завданням сучасного покоління повинно стати збереження та примноження найвищих духовних цінностей світового масштабу, що є запорукою поступу розвитку людства. Сьогодні Україна відстоює свою незалежність і європейський вибір, зрештою – високі духовні цінності. Тому проведення фестивалю такого формату має вагоме значення для об`єднання та відродження всього українського народу.»

  Під час фестивалю присутні мали змогу ознайомитися з етнічними регіонами Івано-Франківщини, відвідати ярмарку, скуштувати страви народної кухні, переглянути виставки декоративно-ужиткового мистецтва та взяти участь у майстер-класах під відкритим небом.

  Як зауважив заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, представити свої експозиції на святі прибули представники дванадцятьох областей України, шістнадцяти музейних установ.

  «Раді з того, що на сьогоднішній фестиваль завітала делегація майстрів із міста Слов`янська Донецької області, – наголосив Ігор Пасічняк. – Це свідчить про єдність нашого етносу, спільної культури та історії. Зважаючи на ті складні реалії, у яких перебуває держава, ми в жодному разі не повинні забувати про наше минуле, аби не втратити майбутнє».

   

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150