На Прикарпатті розпалили найбільшу в Україні лемківську ватру

 • 180x150
 • Опубліковано:

  З 3 по 4 червня на Ватряному полі в селі Рівня Рожнятівського району вже вдруге відбувся VІ Прикарпатський фольклорно-етнографічний фестиваль лемківської культури «Кличе Зелена неділя» або «Лемківська ватра».

  Він розпочався з урочистої ходи колективів-учасників та гостей, які завітали сюди ледь не з усіх куточків України та світу. Зокрема, прибули Лемки із сусідньої Польщі, Литви, Словаччини та США. Загалом назбиралося понад 40 фольклорних гуртів, окремі з яких мають більш ніж 50-річну історію. Тільки за попередніми підрахунками у святі взяли участь від 10 до 12 тисяч людей.

  За словами голови регіонального лемківського товариства «Бескидське земляцтво» Юрія Марканича, ініціатора лемківського фестивалю, кожного року все більше лемків збирається, не зважаючи на вік, люди приїжджають з-за кордону, щоб бачитися, спілкуватися та популяризувати свою культуру.

  Своєрідною фішкою цьогорічного фестивалю було запалення найбільшої ватри в Україні. Вогонь-символ воз’єднання був ініційований самою лемківською громадою. Експерти в числі Віктора Возняка (директора телерадіокомпанії «Твоє радіо»), Анатолія Диріва (голова Рожнятівської районної ради) та Ганни Крисюк (представник національного проекту «Книга рекордів України»), провівши детальні виміри, зафіксували новий рекорд України у номінації «розпалення найбільшої варти». З чим і привітали лемківську громаду.

  Як відзначила Ганна Крисюк, популяризація стародавніх лемківських звичаїв повинна зберігатися й надалі для того, щоб молоді лемки знали історію своїх дідів та прадідів. І цей рекорд, який зафіксовано національним проектом «Книга рекордів України» є твердження того, що ця ватра, цей символ возз’єднання, є, була і буде.

  Окрім Мистецької програми, що складалася з майстер-класів, конкурсів на знання лемківських традицій, кращого виконання лемківської пісні і танцю, спортивних і дитячих забав, всі бажаючі могли постріляти з лука. Також протягом двох днів гості та учасники фестивалю мали змогу покуштувати страви ідентичної лемківської кухні. У двох величезних казанках готувалися за стародавніми рецептами каша. Як жартома підбили підсумки організатори, тільки в неділю було з’їдено 1 тонна шашлику.

  Цьогоріч спонсорів фестивалю назбиралося багато, а генеральним виступив туристичний комплекс «Буковель», директор якого Олександр Шевченко передав вітання учасникам та гостям свята, побажав міцного здоров’я та єдності, бо саме в єдності їхня сила.

  Насамкінець гостинні лемки пообіцяли зустрітися уже через рік громадою не менше 15000 чоловік. 

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150