Олександр Шевченко: Ми повинні шанувати та зберігати наші традиції

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вже вдруге в Карпатах відгомонів Фестиваль Українського весілля. Розпочалась церемонія, як і годиться з церковних обрядів, завершилося ж все пов’язуванням хусткою голови молодої.

  Чотири пари з Ворохти, Івано-Франківська, Богородчан та Поляниці, разом з гостями – народними фольклорно-етнографічними колективами своїх рідних міст.

  «Головна наша мета якомога ближче познайомити гостей курорту з обрядами та традиціями українського весілля і не лише традиційного гуцульського. Цього разу до нас завітали гості з Слобожанщини. Пісні, костюми, обряди східної частини України подібні з гуцульськими, проте є чимало й різного. Саме в такий спосіб бачимо, що історично ми одна родина від Сходу до Заходу одна Україна», – говорить організатор фестивалю, арт-директор ТК «Буковель» Василь Волочій.

  Під час фестивалю вивчали не лише весільні традиції. Організували майстер-класи з гончарства, робили традиційні ляльки-мотанки, вчилися народних танців. Розважав гостей піснями та танцями Національний академічний гуцульський ансамбль пісні і танцю «Гуцулія».

  Гості фестивалю мали змогу не лише споглядати за церемонією сватання, заручин, благословення молодят та весільною забавою, а й самі активно приймати участь у дійстві. Чимало було й конкурсів серед учасників фестивалю, молодих та гостей.

  Найкращою весільною парою України стали Ярослав та Світлана з Верховинщини, вони отримали у подарунок медовий місяць в ТК «Буковель». Приз за найкращий та найсмачніший весільний коровай у представників Слобожанщини, гості з Харкова виявилися й найсправнішими у конкурсі на кращий весільний тост, а от колискову для майбутніх діточок найкраще заспівала пара з Івано-Франківська. Протягом дня на центральній площі Буковелю грали троїсті музики, грали сольні виконавці та лунали тости на адресу молодих і все з дотриманням українських традицій.
  Такі фестивалі – це можливість для вивчення та популяризації українських традицій, переконаний народний депутат України Олександр Шевченко.

  «Влада повинна повернутися лицем до проблем культури, до збереження народних традицій, – переконаний народний депутат Олександр Шевченко, – Наші гості з-за кордону завжди приємно вражені тим, що в нас збережені фольклорні традиції в побуті, в піснях, архітектурі. Вони кажуть – ви щасливі, що це все маєте, бо в нас, в Європі все подібне втрачене. А народні традиції – це наша опора на нашій землі, саме завдяки мові, народній культурі ми усвідомлюємо себе українцями в цьому глобалізованому без духовному світі. Не маємо права це втратити».

   

  (Visited 11 times, 1 visits today)
 • 180x150