Опозиція у Черкасах розігнала «регіональний» мітинг

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Початок єврореволюції у Черкасах: демонстранти від опозиції розігнали у центрі міста мітинг Партії регіонів, типу теж за євроінтергацію». Наступного вечора міліція розігнала євромайдан. А вніч перед всеукраїнською акцією у підтримку євроінтеграційного курсу України працівники ДАІ по бандитськи розгромили агітаційні машини кандидатів від опозиції…

  Близько двох тисяч людей зібралось у п’ятницю на організований опозицією мітинг. Учасники переслідували подвійну мету. Акцію приурочили дев’ятій річниці Помаранчевої революції і спрямовали на підтримку євроінтеграційного курсу України.

  Близько трьохсот прихильників євроінтеграції від опозиційних сил Черкащини зібрались на площі Богдана Хмельницького і рушили ходою до Соборної площі – центрального майдану Черкас. Колону очолили депутати Верховної Ради Микола Томенко та Сергій Соболев. По дорозі до Європи (напрямок звідтіля у сторону Соборної – якраз і є на захід), колона мітингувальників «збезчестила» намети провладного кандидата у депутати Михайла Поплавського. Опозиціонери кілька разів гукнули у їхній бік презирливе «Ганьба».

  Замаскований під «незалежного кандидата» на 194-му виборчому окрузі, «юний орел» демонстрував черкаським виборцям «дива». За одним порухом руки Поплавського рушили ліфти, які майже рік стояли. Гаррі Поттер і Девід Коперфільд нервово палять у закапелку…

  Загалом, на Черкащині є два із п’яти «проблемних округів» – 194-й (Черкаси) і 197-й (Канів-Золотоноша, Черкаси). Від опозиції до парламенту по них висунуто переможців попередніх виборів, у яких вкрали перемогу – Миколу Булатецького і Леоніда Даценка. Разом із Томенком і Соболєвим, обидва очолювали ходу євроінтеграційної колони.

  Хвилин за двадцять колона, скандуючи гасла «Ре-во-люція!», «Банду геть!», «Україну у Європу!», подолала відстань від площі Богдана Хмельницького, до Соборної – кінцевого пункту ходи. Там розташований будинок облради. За цей час кількість учасників зросла до двох тисяч осіб.

  У цей час на Соборній площі тривав мітинг «типу теж за євроінтергацію»

  організований від Партією регіонів. «Регіональних» мітингарів, оточених наметами із символікою Партії регіонів, було не більше сотні. Ріка опозиційних демонстрантів обминула мітинг опонентів і потекла до парадного входу у обласний Білий дім.

  Міліція ледь не проморгала вхід до будинку облради, яка ділить «житлову» площу із облдержадміністрацією. Депутат Уманьради Максим Поляков (член політради «Батьківщини») вже вхопився за ручку вхідних дверей, коли його відтіснив міліцейський загін. Бійки не було, але і без штурханини не обійшлось. Ще кілька міліціонерів намагались не пропустити до парадного входу агітаційний автобус зі звукопідсилюючою апаратурою. Та втручання Миколи Томенка змусили блюстителів порядку зняти «живий» кордон. За кермо агітаційного автобуса сів депутат облради Анатолій Бондаренко, який і підігнав машину до ганку облради.

  Опозиційні оратори і мітингувальники таврували ганьбою відхилення уряду він курсу євроінтеграції, вимагали відставки Президента Януковича, Прем’єр-міністра Миколи Азарова та губернатора Черкащини Сергія Тулуба. Микола Томенко повідомив про розпочатий у парламенті збір підписів за відставку Азарова.

  Кульмінацією протестної акції став штурм сцени мітингу опонентів. Кілька десятків учасників опозиційного мітингу, що сили гукаючи революційні гасла «бандугетьнули» мітинг Партії регіонів. Учасники «біло-блакитного мітингу» розчинились у просторі у перші хвилини штурму. Замість них «регіональну» сцену захищали правоохоронці. Міліціонери стали «живим» бар’єром, вишикувавшись у два ряди. Зашеретувавши між собою кількох опозиційних бабусь, правоохоронці знову «провтикали» вхід до Білого дому, знявши звідтіль охорону. На їхнє щастя мітингувальники і не думали йти на штурм облдержадміністрації. Для виплеску емоцій їм із головою вистачило розгону мітингу опонентів, які розбіглись як щури. Мітинг закрили співом Гімну України.

  Акція спонтанно продовжилась наступного вечора. Близько трьох десятків активістів громадської організації «Демократичний альянс» намагались встановити намет за євроінтеграцію. Намет знесли і пошматували міліціонери, яких ціла сотня «хоробро» накинулась на жменьку активістів «Демальянсу».

  Репресії продовжувались і далі. У ніч із 23 н а24 листопада, перед виїздом до Києва на участь у мітингу у підтримку європейського курсу України працівники ДАІ по-бандитськи напали на агітаційні автобуси Леоніда Даценка і Миколи Булатецького. Даішники вдерлись на стоянку у мікрорайоні «Митниця» і розграбували агітаційну машину Леоніда Даценка, яку напередодні намагались забрати на штрафмайданчик, нібито, за відсутність бризговиків.

  «Під виглядом оперативної перевірки посилена “бригада” ДАІвців вдерлася на територію стоянки. Жодного документу при цьому охороні, яку фактично заблокували у її приміщенні, представлено не було.

  Як наслідок після рейду лише з автобуса опозиції були зірвані обидві номери, сама автівка по-варварськи понівечена, відкрита і спустошена. Із салону зникли УСІ намети “Батьківщини” та друковані агітматеріали. Така ж сама доля чатувала і на агітавтобус кандидата у нардепи Миколи Булатецького, який анологічним способом був розкурочений на казбетівській стоянці. Насамкінець, автівку одного з членів “Свободи”, якою він та його однопартійці мали рушати вранці на Київ просто у власному дворі заблокували службовим ДАІшним автомобілем», – повідомив опозиційний інтернет-сайт «Дзвін».

  Станом на сьогоднішній ранок місце проведення євромайдану – Соборну площу у Черкасах під маркою підготовки до святкування Нового року, оточено стрічкою.

  Володимир Лимаренко, Черкаси

  (Visited 8 times, 1 visits today)
 • 180x150