Пластуни передали Вифлиємський вогонь миру

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В п’ятницю, 23 грудня відбулась передача Вифлеємського вогню миру таксистам міста. Вогонь привезли до міста представники Пласту — Національної скаутської організації України. Після молитви пластуни запалили свічки та лампадки понад двох десятків працівників транспортних служб, що зустрічатимуть Різдво поза межами рідних домівок.

  Зазвичай Вогонь з Вифлеєму пластуни поширюють у сиротинцях, інтернатах, лікарнях, церквах. Цього року з ініціативи Івано-Франківського Пласту Вогонь вперше отримали таксисти.

  Ця акція відбувається в Україні вже в тринадцяте. За традицією польські скаути – «харцери» передали Вифлеємьский вогонь миру пластунам на українсько-польському кордоні. До того часу Вогонь пройшов шлях із рук у руки через Австрію, Словаччину та Польщу, а тепер світову скаутську естафету, за допомогою пластунів, перейняла й Україна. Двадцять шостий раз у світі Вифлеємський вогонь передається із рук в руки, долає численні кордони напередодні Різдва. Вогонь у Вифлеємі традиційно запалила дитина з Австрії, бо саме у цій країні започаткували акцію розповсюдження Вифлеємського вогню світом. Благодійний захід був спрямований на підтримку усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. До Європи Вогонь з Вифлеєму привозять літаком австрійські скаути, а вже з Відня він мандрує із рук у руки цілою Європою.

  Також, хотіли б зазначити, що цього року івано-франківські пластуни вперше передали вогонь миру працівникам пожежної частини. А також Вогонь з рук пластунів отримали українська громада Європи, військовослужбовці, міська та обласна рада Івано-Франківська, музей Степана Бандери.

  Як зазначила координатор акції у Івано-Франківській області Ольга Дякун: «Це світло має нагадувати, що янголи провістили людям мир, коли у Вифлеємі народився Ісус. Українські пластуни закликають кожного принести вогонь добра і надії у свою домівку і запалити теплом та любов’ю свої серця".

  Проведення акції в Україні благословили Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Греко-Католицька Церква, Українська Автокефальна Православна Церква і Українська Римо-Католицька Церква.

  2 січня відбудеться урочиста передача Вифлеємського Вогню Миру громаді міста Івано-Франківськ в Катедральному Соборі Української греко-католицької церкви о 9:00 год.
   

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150